Mutlaka Okunması Gereken Muhteşem Bir Hayat Dersi

Mutlaka Okunması Gereken Muhteşem Bir Hayat Dersi
Mutlaka Okunması Gereken Muhteşem Bir Hayat Dersi Handan Taşgın

Üvey kızının düğününü bile düşünen babanın kalbi paramparça oldu
Bu bir hayat dersi. Bu, kız arkadaşı ve onun kızıyla beraber bir hayat kurduğunu düşünen adamın aldığı acı bir ders. 10 yılı aşkın süredir kız arkadaşı ve onun kızı için sahip olduğu tüm varlığı önlerine serdi. Hatta üvey kızı için bile yapamayacağı şey kalmamıştı.

Hikayemizin öznesi bu adam, “Üvey kızım üniversiteden mezun oldu. Yaklaşık 30.000 avroya mal olan eğitimini ben üstlenmiştim. Bankadan ya da başka kaynaklardan borç almasına gerek kalmamıştı. Dara düşmemesine özen gösterdim ve tüm maddi ihtiyaçlarını hiç şikayetim olmadan karşıladım” diyerek anlatıyor olanları.

Ancak görünen o ki bunlar yeterli gelmemiş ve sonuçta kalbi kırılan taraf o olmuş…
Öğrenimi sırasında üvey kızım benle ve annesiyle kalmaya devam etti, hiç çalışmadı, ev kirası ödemek zorunda kalmadı. Hatta liseden sonra üniversiteye gidip gelirken zorluk çekmesin diye ona spor bir araba bile aldım.”

Ardından genç kadının büyük planları devreye girmiş…
Biyolojik babası onun için tek bir şey yapmamış, tek kuruş ödememiş olmasına rağmen üvey kızım onu çok seviyordu ki bu benim anlayamadığım bir konuydu. Kısa süre sonra evlenmeye karar verdi. Büyük bir düğün planladılar, üvey kızım ve annesi geçtiğimiz 6 ayı tamamen bu işe odaklanarak geçirdi.”
Onlar için yaptığı her şeye rağmen, müstakbel gelin bu iyi niyetli adamın kalbini kırdı…

Özel düğün daveti 250 kişilikti, masrafları üstlenen taraf olduğu için ona davet etmek istediğim 20 kişinin listesini verdim. Bana bunun problem olmayacağını söylediği için de bu kişilere önceden bilgi vererek yakında davetiyeyi alacaklarını ve o günü düğüne katılmak için not etmelerini istedim.”

Onca destekten sonra insanın bunu beklemesi de normal…
“Düğün günü yaklaştığında, arkadaşlarıma herhangi bir davetiyenin ulaşmadığını öğrendim. Yalnızca düğüne dair bir duyuru almışlardı ve onda da benim ismim hiçbir yerde geçmiyordu

Üstelik hepsi bu kadar da değil
“İşin garip yanı bu mesajda, üvey kızımın biyolojik babasının ve annesinin ismi vardı. Elbette çok sinirlendim, hayatımdaki önemli insanlar bu davranış yüzünden bana gücenmişlerdi. Ancak düğüne davetliler arasında birileri gelemeyeceğini söylerse, o zaman arkadaşlarıma yer açılabilecekti ki bu da beni deli etmişti.”

Sonunda işler tamamen çığrından çıktı…
“Düğün hazırlığı için kız arkadaşım, kızı ve ailemizle çıktığımız bir akşam yemeğinde duyduklarım ise bardağı taşıran son damla oldu. Biyolojik babası, sürpriz davetli olarak düğüne davet edilmişti ve mihraba kadar kızına o eşlik edecekti.”
“Hiç bu kadar saygısızca davranıldığını hatırlamıyorum. Sinirimden titredim, derin nefes aldım ve şöyle söyledim:”
Son yirmi yıldır bu ailenin bir parçası olduğum için çok mutluyum ve şu an gerçeği en açık haliyle gösterdikleri için gelinle damada müteşekkirim…”

“Bu ailedeki rolümün bir zamanlar düşündüğümden oldukça farklı olduğunu bana gösterdiniz. Bir zamanlar ve özellikle de bana ihtiyaç duyulduğunda kendimi bu ailenin reisi, direği gibi görürdüm. Ancak görüyorum ki yalnızca faturaları ödeyen bir enayiden başka bir şey değilmişim.”

“Ondan sonra vereceğim haberin onlarda soğuk duş etkisi yaptığını biliyorum.”
“Bu ailede, hem davetiyelerde hem de düğün töreninde bana misafir rolü biçildiği için artık ev sahipliğinden doğan mali yükümlülükleri yerime geçen “gerçek” babaya devrediyorum. Kadehimi mutlu çiftimize ve seçtikleri yola kaldırıyorum.

“Sonrasında yaptıklarımı da hiç beklemediklerinden eminim.”
Kadehimi bitirdim ve bir daha dönmemek üzere orayı terk ettim. Katılmama ve arkadaşlarımı davet etmeme izin verilmeyen bir düğün için 50.000 avro ödemem gerekiyordu. O noktada benim için her şey bitmişti.”

 

“Tıpkı eski kız arkadaşım ve kızıyla ilişkilerimin geldiği nokta gibi. Evimden çıktılar ve eski kız arkadaşım damat ve geline oturmaya başladı. Düğün masraflarını karşılamak için para biriktirmeye çalıştıklarını ve damadın ailesinin masrafları üstlendiğini duydum…”

 Kaynak: Trendnova
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elazığ'da Deprem Esnasında Binanın Yıkılış Anı Kameralarda: İşte O Korkunç Anlar
Elazığ'da Deprem Esnasında Binanın Yıkılış Anı Kameralarda: İşte O Korkunç Anlar
Bilim, Kızılderililer Türktür dedi.
Bilim, Kızılderililer Türktür dedi.