OKURKEN AĞLAYACAKSINIZ

Peygamberimizi Ağlatan Olay Gözyaşlarına Hakim Olamadı Bir Daha Anlat Dedi..

OKURKEN AĞLAYACAKSINIZ
OKURKEN AĞLAYACAKSINIZ Ahmet Doğru

Bir gün bir sahabe, Bir Cuma Günü Cuma Namazın’a Yetişmek İçin Mescide Doğru Koşmaya Başlar…

Mescid’e Varan Sahabe Abdest Almak İçin Çeşmeye Yaklaşır Ayakkabısını Çıkarırken Birde Bakar ki Hiç Farkına Varmadan Bir Karınca’yı Ezdiğini Farkeder.

Ağlar Ashab Farkına Varmadan Bir Karınca’yı Ezdiği İçin Ben bunun Hesabını Yarın Mahşer’de Nasıl Verecem Diye Hüngür hüngür Ağlamaya Başlar..

Peygamber Efendimiz’in Huzuruna Gelir, Ey Allahın Resulu; – Cuma Namazına Yetişmek İçin Mescid’e Doğru Koşmaya Başladım Hiç Farkına Varmadan Bir Karınca’yı Ezerek Öldürdüm. Bunun Hesabı Ağır Mı Diye Ağlayarak Sorar. Peygamber Efendimiz s.a.v ;

– Ey Ashabım Sen Şimdiye Kadar Bundan Daha Ağır Bir Suç İşledin Mi? – Ya Resulallah! Ben Kızını Diri Diri Gömenlerdenim Der Sahabe. – Peygamber Efendimiz s.a.v Sorar Nasıl Yaptın Ashabım Anlat.!

– Ya Resullah ; Biz cahiliye devrinde kız çocuklarımızı diri diri toprağa gömerdik. Benim de bir kız çocuğum vardı. Annesine, “Bunu giydir, dayısına götüreceğim” dedim. (Kadın bunun ne demek olduğunu iyi bilirdi. Ciğerparesi, biricik evladı biraz sonra bir kuyuya atılacak ve orada çırpına çırpına can verecekti. Ne var ki, kadının böyle bir canavarlığın önüne geçme imkânı yoktu. Yapabileceği tek şey, için için ağlayıp kanlı gözyaşı dökmekti). Hanımım dediğimi yaptı.

Çocuk gerçekten dayısına gideceğini zannediyor ve cıvıl cıvıl koşuşuyordu. Çocuğun elinden tutup daha önce kazdığım bir kuyunun yanına getirdim. Ona kuyuya bakmasını söyledim. O tam kuyuya bakayım derken, sırtına bir tekme vurdum ve onu kuyuya yuvarladım. Fakat her nasılsa, eliyle kuyunun ağzına tutundu. Bir taraftan çırpınıyor, diğer taraftan da “Babacığım üzerin toz oldu” deyip elbisemi silmeye çalışıyordu. Buna rağmen bir tekme daha vurdum ve onu diri diri toprağa gömdüm.

Adam bunu anlatırken Sevgili Peygamberimiz ve yanındakiler hıçkıra hıçkıra ağlıyorlardı. Orada oturanlardan birisi “Be adam, Resulullah’ı, çok üzdün!” deyince, Efendimiz, adama “Bir daha anlat” dedi. Adam olayı bir kere daha anlattı. İki Cihan Güneşi Peygamberimizin gözlerinden süzülen yaşlar mübarek sakalından aşağıya damla damla akıyordu.

Allah Resulu Hadiseyi Tekrar Tekrar Anlat Deyince Bunu Anlatmaya Çalışıyordu “İşte siz İslam’dan önce böyleydiniz. İslam öncesi kömür ve demir gibiydiniz. Şimdi ise altın ve elmas gibisiniz.

Dün Kızını Diri Diri Gömen Biri Bugün Bir Karınca’yı Ezdiği İçin Onun Hesabını Yapıyor İşte Size Getirdiğim (İslam) Din Budur. Tekrar tekrar anlattırdım ki, İslam’ın size kazandırdığı insanlığı, güzel özellikleri bir kere daha hatırlayın! Müslüman Olduğumuz İçin Binlerce Kez Şükürler Olsun..

Lütfen bu kıssayı herkes paylaşsın, çünkü; Resullah s.a.v efendimiz demiştir ki; Bir beyit dahi olsa benden olan bir bilgiyi iletiniz.

ALLAH’IN lütfu hepimizin üzerine olsun AMİN Yazımızı Okuyanlar Paylaşıp Daha Çok Kişinin Okumasına Vesile Olsun İNŞAALLAH…

Rabbim Hepimizi İman Şuuru ile Kıyamet Gününde Sıddıklarla Peygamberlerle Velilerle Salih Kullarıyla Birlikte Haşr Eylesin İnşaAllah. Rabbim Hepimizin Duasını Kabul Eylesin. Yüce Rabbim Duâmızı, İbadetimizi , Namazımızı Kabul Eylesin. Rabbim Herkesin Tövbesini Kabul Eylesin. Amin Paylaşmayı Unutmayalım kaynak http://gonulsofrasirahmetpnari.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takdir Teşekkür Alana Karne Hediyesi Var, Devlet DESTEĞİ! Öğrencilere 5.104 TL Para Ödülü Verilecek!
Takdir Teşekkür Alana Karne Hediyesi Var, Devlet DESTEĞİ! Öğrencilere 5.104 TL Para Ödülü Verilecek!
Kimya mühendisi eski müsteşardan önemli uyarı! Bu şekilde sakın tüketmeyin
Kimya mühendisi eski müsteşardan önemli uyarı! Bu şekilde sakın tüketmeyin