WIHU Başkanı Dr. Kasım Sezen'den Korkutan Açıklama: SALGIN SONRASI YENİ BİR DÜNYA KURULACAK

WIHU Başkanı Dr. Kasım Sezen'den Korkutan Açıklama: SALGIN SONRASI YENİ BİR DÜNYA KURULACAK
WIHU Başkanı Dr. Kasım Sezen'den Korkutan Açıklama: SALGIN SONRASI YENİ BİR DÜNYA KURULACAK Handan Taşgın

1- EGİTİM SEKTÖRÜ küçülecek. Özellikle lise ve üniversite eğitimi dijitalleşecek. Bu kadar büyük binalar ve kampüsler kurulmayacak.

Bu kadar çok öğretmene ihtiyaç duyulmayacak.
Okullarda devam mecburiyeti kalkacak.
Dijital ders dinlenebilen kütüphaneler artacak. Buraların konforu artacak, ücretli girilebilen çayı kahvesi olan kütüphaneler çoğalacak.

2- EVDEN ÇALIŞMA artacak. Masabaşı işler eve taşınacak. Ulaşım, öğlen yemeği masrafları kalkacak, çalışanlara daha fazla vakit kalacak.

3- SAĞLIK TANI işlemleri daha çok dijitalleşecek. Hasta internetten şikayetlerini yazarak yönlendirilebilecek.

4- EĞLENCE sektörü küçülecek. Oyun ve eğlence dünyası dijitalleşmesi hızlanacak. Sinema tiyatro ve operalara artık seyirci gitmeyecek. Bunlar evlerde dijital ortamlarda izlenecek.

5- SOSYAL HAYAT dahada dijital ortama kayacak. Dini sohbetler, tarikat zikirleri, konferanslar, eğitim toplantıları, şirket içi eğitimler dijital mecraya kayacak.

6- SPOR SEYİRCİSİZ, Spor müsabakaları artık seyircisiz oynanacak Spor Müsabakalarını takip etmek isteyenler internet televizyonları veya dijital ortamlardan izleyecekler.

7- YEMEK sektörü eve getir sistemine kayacak.

8- EVDE SAĞLIK daha da gelişecek. Uzun süreli hastane yatışları yerine evde takibe geçilecek. Hastalar evde monitörize edilecek bu monitörizasyon hastanede doktorun devamlı gözetiminde olacak.

9-LOJİSTİK SEKTÖRÜ insansızlaşacak. Gemiler, trenler, liman hizmeleri uzaktan yönetilecek.

Dr. Kasım Sezen, WIHU Başkanı 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Münevver paksu     2020-03-28 Eğer siz ince düşünceli,insan sağlığını ,insan psikolojisini düşünen bir doktor olsaydınız,şu ortamda bunları yazmazdiniz...zaten psikolojik olarak insanlar korku icindelerki,sizin bunları yazmanizdaki sebep ne anliyamadim.insanlari daha çok ümitsizliğe surukluyorsunuz... On
Hüseyin sözügeçer     2020-03-28 Peki bu kadar işleri evden yapabilmek için paraya ihtiyac var.parada evden dijital ortamda kazanılacak mı.birazda ondan bahsetseydiniz.köylerde kırsal kesimdekiler nasıl dijitalleşecek.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR
 İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine
İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "18 Yaş Altı ve 65 Yaş Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi.