İstanbul'da Gerçekleşen Deprem Sonrası Korkutan Uyarı

Bugün İstanbul'da gerçekleşen 4.8 şiddetindeki deprem korkuttu. Deprem sonrası uzmanlardan ise, endişe verici açıklamalar geldi

İstanbul'da Gerçekleşen Deprem Sonrası Korkutan Uyarı
İstanbul'da Gerçekleşen Deprem Sonrası Korkutan Uyarı Handan Taşgın

Silivri açıklarında 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Marmara Denizi'nde meydana gelen deprem, Silivri'ye komşu Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ile Çorlu ilçelerinde de hissedildi.
İstanbul'da deprem meydana geldi. Silivri ilçesinde yaşanan depremin büyüklüğü ilk önce 4,7 olarak açıklandı. Daha sonra depremin şiddeti 4,8 olarak düzeltildi.  Yedi kilometre derinliğindeki deprem başta İstanbul olmak üzere Silivri'ye komşu Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ile Çorlu ilçelerinde de hissedildi.  İstanbul'daki depremin 16.37'de meydana geldiği bildirildi. Silivri'deki depremden önce Marmara Bölgesi'nde büyüklüğü 0.8 ile 3.1 arasında değişen 50 deprem meydana geldi.


VALİ YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da depreme ilişkin açıklama yaptı.

Twitter'da paylaşımda bulunan Vali Yerlikaya, "Marmara Denizinde başta istanbul olmak üzere çevre illerde hissedilen Kandilli Rasathanesi verilerine göre 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Bilgi vermeye devam edeceğim" dedi.  

SİLİVRİ DAHA ÖNCE DE SALLANMIŞTI
İstanbul'un Silivri ilçesi açıklarında 26 Eylül 2019 tarihinde deprem meydana gelmişti. Depremin büyüklüğü 5,8 olarak açıklanmıştı. Yaklaşık 7 kilometre derinliğinde yaşanan deprem nedeniyle 8 kişi hafif şekilde yaralanmıştı.  

"NORMAL VE HAYRA ALAMET OLARNAK GÖRMÜYORUM"  
Depremi değerlendiren İTÜ öğretim üyesi Prof. Ziyadin Çakır, "Bu aktiviteyi normal ve hayra alamet olarak görmüyorum. İstanbul'da elbet büyük bir deprem olacak ve mutlaka ölümler yaşanacak, hasar oluşacak ama gereken tedbirlerin alınması için bu depremler fırsat olarak değerlendirilmeli. Devlet büyüklerine basının 'ne yaptınız' diye sormalı" dedi.  

Bir diğer akademist Prof. Dr. Naci Görür ise sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Arkadaşlar bu gün olan 4,7 depremi haritada yerine göz kararı koydum. Bir önceki 5,8 depremine yakın veya biraz doğusunda. Bu deprem büyük depremi beklediğimiz fayın üzerinde. Onun için sıkıntılı. Bu fay üzerinde olan her deprem önemsenmelidir. Fayın kırılma eğilimini gösterir" ifadelerini kullandı.

istanbul deprem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKULLARDA SON DURUM. EĞİTİM ÖĞRETİM BÖYLE BAŞLAYACAK.
OKULLARDA SON DURUM. EĞİTİM ÖĞRETİM BÖYLE BAŞLAYACAK.
Eduard Einstein, dünyanın en zeki insanlarından biri olan Albert Einstein'in oğlu.
Eduard Einstein, dünyanın en zeki insanlarından biri olan Albert Einstein'in oğlu.