Son dakika: Altan Kardeşler Ve Nazlı Ilıcak Tahliye Edildi

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra tutuklanarak cezaevine giren Mehmet Altan, Ahmet Altan ve Nazlı ılıcak hakkında tahliye kararı verildi

Son dakika: Altan Kardeşler Ve Nazlı Ilıcak Tahliye Edildi
Son dakika: Altan Kardeşler Ve Nazlı Ilıcak Tahliye Edildi Handan Taşgın

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra tutuklanarak cezaevine giren Mehmet Altan, Ahmet Altan ve Nazlı ılıcak hakkında tahliye kararı verildi


Son dakika gelen bilgilere göre İstanbul 26'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin davada karar verildi.

MEHMET ALTAN BERAAT ETTİ!

Verilen karar sonrasında 15 Temmuz sürecinde tutuklanan Mehmet Altan'ın beraatine karar verildi.

NAZLI ILICAK TAHLİYE EDİLDİ

Ayrıca  "örgüte yardım" suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazarak beraatini isteyen Nazlı Ilıcak'ın tahliyesine karar verildi.

Ilıcak'ın Erdoğan'a gönderdiği mektup şöyle:

"Belki bu mektubu alınca şaşıracaksınız. Belki de okuyup ‘Daha önce düşünseydin’ diye bir kenara atacaksınız. Atmayın! Ben eski bir dostluğa dayanarak bu satırları kaleme alıyorum. O günlerden, içinizde bana karşı ufak da olsa bir yakınlık kaldı mı? Acaba aramızda 2.5 yıldır cezaevinde çektiğim çileyi, yalnızlığı hissedebilecek bir duygusallık hâlâ mevcut mu? Köprülerin altından çok sular aktı ama, inanıyorum ki o köprüler yıkılmadı. Hiç değilse onarmanın mümkün olduğunu düşünüyorum.

“BEN NE DARBECİYİM NE FETÖ'CÜ”

Defalarca ‘Bağımsız’ ve ‘Tarafsız’ yargı vurgusu yaptınız. ‘Hâkimlerin kendi vicdanlarına göre karar vermesi gerektiğini’ hatırlattınız. Hatta, insanlar ellerini semaya açıp Allah’tan adalet diliyorsa, Yargı’da yürümeyen bir şeyler var bile dediniz. O zaman, size rağmen –aynı FETÖ döneminde olduğu gibi- Yargı’yı kendi emelleri için etkilemeye çalışanlar var mı diye sorgulamaya başladım. Ben ne darbeciyim, ne de FETÖcü.

Yıllarca, AK Parti’yi desteklememin sebebi, zaten askerin siyasete müdahalesinden duyduğum rahatsızlık. Sizin önünüz, 312 ile kesilmeye çalışıldığında, AK Parti hakkında kapatma davası açıldığında, ya da İmam Hatiplilere ve başörtülülere karşı yürütülen kampanyalarda, demokrasi ve hukuk neyi gerektiriyorsa, o noktada durdum. Bu mücadeleyi el ele vermedik mi? Tabii yükün ağırını siz taşıdınız.

Nazlı Ilıcak Tahliye Edildi ltan Kardeşler Ve Nazlı Ilıcak Tahliye Edildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR
 İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine
İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "18 Yaş Altı ve 65 Yaş Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi.