74 yıl önce Amerika, Colorado'da bir çiftçi olan Lloyd Olsen'in yemek için kestiği horoz, kafası kesilmesine rağmen ayakta durmaya devam eder ve

74 yıl önce Amerika, Colorado'da bir çiftçi olan Lloyd Olsen'in yemek için kestiği horoz, kafası kesilmesine rağmen ayakta durmaya devam eder ve
74 yıl önce Amerika, Colorado'da bir çiftçi olan Lloyd Olsen'in yemek için kestiği horoz, kafası kesilmesine rağmen ayakta durmaya devam eder ve Handan Taşgın

74 yıl önce Amerika, Colorado'da bir çiftçi olan Lloyd Olsen'in yemek için kestiği horoz, kafası kesilmesine rağmen ayakta durmaya devam eder ve sahibi o şekilde ne kadar duracağını merak eder. Mike adlı bu horoz saatlerce ortalıkta gezer ve sabah olunca Mike'ın yaşadığını gören sahibi şırınga yardımıyla Mike'ın yemek borusuna yem ve su boşaltarak beslemeye devam etti.
Birkaç gün sonra gelen bir girişimci Lloyd'un bu durumu paraya dönüştürebileceğini söyledi ve Mike'ı meraklı insanlara göstererek para kazanmaya başladı.

Lloyd bunu başka tavuklar üzerinde de denemek istedi fakat başarılı olamadı. Hatta bir çok insan bunu denemiş ve Lloyd Olsen'e nasıl yaptığını öğretmesi karşılığında ciddi paralar teklif etmişlerdi ancak Mmcizevi Mike haricinde bunu başarabilen başka bir tavuk çıkmamış. Kendi başlarına bir Mike yaratmaya çalışanların neden başarılı olamadıklarını açıklamak zor olsa da; görünüşe göre Mike'ın durumunda bıçak tam olarak doğru yere denk geldi ve zamanında bir kan pıhtılaşması gerçekleşti ve ölümünü engelledi.
Mike, bilim adamları tarafından büyük ilgi gördü ve incelenmek istendi.
Utah Üniversitesi'nde yapılan incelemelere göre; Mike'ın bu şekilde yaşaması mümkündü. Çünkü şah damarı ve beyin sapında bir hasar yoktu.

Beyin sapı, beyin ve omuriliği birleştiren, kalp, solunum sistemlerinin çalışmasında önemli rol oynayan bölümdür. Mike buradan hasar almadığı için yaşamına devam etmiş, fakat ön beyin dediğimiz kısım yok olduğu için bilinçli hareketler yapamamaktaydı.
Mike şırıngayla beslendiği gibi sürekli olarak soluk borusunda biriken sümüğünde temizlenmesi gerekiyordu. Mike’ın öldüğü gece, otel odasında tavuğun boğulma sesiyle uyandılar. Boğazını şırıngayla temizlemek istediler ama şırıngayı sirkte unutmuşlardı. Başka bir şey aradılar bulamadılar ve tavuk boğularak öldü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine
İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "18 Yaş Altı ve 65 Yaş Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi.
O İlimizde Salgının Neden Hızla Yayıldığı Ortaya Çıktı
O İlimizde Salgının Neden Hızla Yayıldığı Ortaya Çıktı