Ömür törpüsü narsistler

Ömür törpüsü narsistler
Ömür törpüsü narsistler Handan Taşgın

Narsist, kendini beğenen,  öven kişiye değil, kendisinden başka hiç kimseyi düşünmeyen, kendisinden  başka hiç kimseyi sevmeyen kişiye denir.
Bir narsist, sizinle  sadece egosunu tatmin eetmek için birlikte olur. Narsistler bazen  hayatımıza girer ama başta onların hastalıklı kişiliğe sahip olduğunu  anlayamayız.
Çünkü başta kendilerini gizlerler. Bize öyle  davranırlar ki, hayatımızın aşkını bulduğumuzu sanırız. Anladığımızda  ise ömrümüzü yemiştir. İşte gizli narsistleri anlamanın 10 yolu...
1- HERKESİ TANILAR
Bir  gizli narsist ile konuşmaya başladığınızda size hemen şehrin  elitlerini, ülkenin ileri gelenlerini ne kadar iyi tanıdığını, birlikte  nasıl zaman geçirdiklerini anlatacaktır. Söylediklerinin yüzde 80'i  abartıdır. Amacı kendisinin ne kadar önemli biri olduğuna sizi  inandırmaktır.
2-HERKESİ SUÇLARLAR
Kendisinin  de dahil olduğu olumsuz bir konuda hiçbir şekilde sorumluluk almaz ve  hep başkalarını suçlar. O yapacağını yapmıştır ama aptallar ona ayak  uydurmamıştır. Zaten herkes aptaldır, bir tek kendisi zekidir. Zaten bir  süre sonra ilişkinizde de her şeyde sizi suçlamaya başlayacaktır.
3-HERKESİ KÜÇÜMSERLER
Hiç  kimsenin yaptığını beğenmezler. Bir lokantada otursanız masanıza gelen  yemeği bile kendilerinin daha iyi yapacağını iddia ederler. Kimsenin  işine, kişiliğine, yaşam biçimine saygı duymazlar. Başkaları için  kullandıkları sıfatlar hep aşağılayıcıdır. Merak etmeyin, size de  aynısını yapacaktır.
4- HERKESİ KISKANIRLAR
Buradaki  kıskançlık, aşk kıskançlığı değil. Ona birinin nen kadar başarılı  olduğunu söyleseniz mutlaka o noktaya hak etmeden geldiğini, başka bir  şeylerin döndüğünü söyleyecektir. Asla kıskanmadığını da ekleyecektir.  Ama işte hasetinden çatlamaktadır.
5-HERKESİ ALDATIRLAR
Kendini  o kadar ön plana atmaya meraklıdırlar ki, hemen her konuda ve tanıdığı  herkese çekinmeden yalan söyleyebilir. Yapmadığı şeyleri yapmış gibi  gösterir., gitmediği yerleri gitmiş gibi anlatır. Bu yalanların ucu  bucağı yoktur. Yalan onun yaşam biçimidir ve size de söyleyecektir.
6- HER ŞEYİ BİLİRLER
Dünyada  bilmediği konu, anlamadığı mesele yoktur. Spor, politika, çevre  bilinci, gastronomi, sağlık ve diğerleri... Anlattıklarının yarısı  uydurma,, yarısı da kulaktan duyma bilgilerdir. Her şeyi bilirim havası  ilişkinize de önünde sonunda yansıyacaktır ve sizi bir çıkmaza  sokacaktır.
7-HER ŞEYİ SÖMÜRÜRLER
İnsanların  duygularını sömürmeye bayılırlar. Bazen mağduru oynayarak, bazen trip  atarak, ama bir şekilde ilgiyi üzerlerine çekerler. siz onun üzüldüğünü,  canının sıkıldığını falan sanırsınız ama aslında öyle değildir. Gayet  iyi bir numaracıdır ve bunu ömrü boyunca sürdürebilir.
8-HER ŞEYDE HAKLILAR
Onunla  girdiğiniz bir tartışmadan galip çıkma imkanınız yoktur. Haklı olsanız  bile bunu başaramazsınız çünkü o kendisinden başka kimsenin haklı  olduğunu inanmaz. Empati yeteneği de yoktur. Sizi asla düşünmez. Bir  narsistle ilişki yaşadığınızda bu tartışmaların ne kadar yorucu olduğunu  anlarsınız.
9-HER ZAMAN YALNIZLAR
Narsistlerin  çevresinde pek dostları yoktur. Size sürekli birilerini iyi tanıdığını  söyler ama onlarla asla yan yana olmaz. Hiç kimse bir narsistin arkadaşı  olmak istemez. Çünkü o arkadaşlarını da sömürür. Kimsenin arkadaş olmak  bile istemediği biriyle neden sevgili olasınız ki?
10-HER ZAMAN ÇIKARCILAR
İnsanları  istediklerini elde etmek için nesneler olarak görürler. Yani siz onun  için ihtiyaçlarını giderdiğiniz sürece varsınız. Çıkarlarını elde etmek  için de genellikle zayıf ve kırılgan kişileri hedef alırlar. Çünkü  onları manipüle etmeleri daha kolaydır.

Mehmet Coşkundeniz

Kaynak:https://www.posta.com.tr/

Ömür törpüsü narsistler mehmet coşkundeniz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR
 İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine
İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "18 Yaş Altı ve 65 Yaş Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi.