MÜEBBET İLAÇ MAHKUMU OLMANIN EN KOLAY YOLU

MÜEBBET İLAÇ MAHKUMU OLMANIN EN KOLAY YOLU
MÜEBBET İLAÇ MAHKUMU OLMANIN EN KOLAY YOLU Handan Taşgın

Bir insanın otoimmün veya kronik bir hastalığa yakalanmasını ve müebbet ilaç mahkumu olmasını istiyorsanız en kolay yol o kişiye tam buğday ekmeği önermektir.

Siz hiç ekmek yiyerek otoimmün veya kronik hastalıktan kurtulabilen bir tek kişi duydunuz mu?

Ömür boyu ilaçlarla mahkum yaşamak, organlarınızı bizim ( @nurcincaglar & Okan Çağlar) gibi bir bir cerraha teslim etmek istemiyorsanız, ekmek ve unlu mamüller yerken iki kez değil bin kez düşünün.

Google’da “Tip 2 diyabetten nasıl kurtuldum” veya “tiroidimi aldırmaktan nasıl kurtuldum?” veya “ürtikerden nasıl kurtuldum?” yazarsanız benim (Okan) bazı hikayelerime ulaşabilirsiniz.
Ben pek çok konuda müebbet ilaca mahkum edilmiştim. Ne zaman ki beslenmemden ekmeği ve ardından da glüteni tamamen çıkardım tüm kronik hastalıklarımdan ve ilaçlardan kurtuldum.

Nasıl müebbet ilaç mahkumu olduğumu şimdi çok daha iyi anlıyorum.

IFM ve Cleveland Clinic Fonksiyonel Tıp Merkezi Direktörü Dr. Mark Hyman @drmarkhyman bakın ekmekle ilgili ne diyor? “Un vücudunuzda, işlenmemiş tahıldan daha fazla, şeker gibi davranır. Aslında, 2 dilim tam buğday ekmeği, kan şekerinizi 2 çorba kaşığı şekerden daha fazla yükseltir. Un içeren bir yemeği her yediğinizde, şeker yemiş oluyorsunuz.” (1)

Tam tahıl ekmeğinin glisemik indeksinin (Gİ) sofra şekerinden ve beyaz ekmekten daha fazla olduğunu acaba kaç kişi biliyor?

Bakın Dr. William Davis “Buğday Göbeği” kitabında neler diyor. “1981’de Toronto Üniversitesi glisemik indeks kavramı, yani karbonhidratların kan şekeri üzerindeki etkileri üzerinde çalışmaya başladı. Belli bir gıdayı tükettikten sonra kan şekeri glikozla kıyaslandığında ne kadar yüksekse glisemik indeks (Gİ) de o kadar yüksek oluyordu. Bu çalışmada sakkarozun (sofra şekeri) glisemik indeksi 59 iken beyaz ekmeğin 69, tam tahıllı ekmeğin 72 ... olduğu saptandı.” (2)

Sağlıklı Yaşıyoruz

~Doğal Yaşam Tarzımız ~
Beğenmeyi,Takip etmeyi ve Yorum yapmayı UNUTMAYALIM...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aracını Park Ettiğinde Streç Filmle Sarıyor. Nedenini Öğrenince Siz de Yapmak İsteyeceksiniz
Aracını Park Ettiğinde Streç Filmle Sarıyor. Nedenini Öğrenince Siz de Yapmak İsteyeceksiniz
Diş ağrısından duramıyorsanız bunu mutlaka deneyin
Diş ağrısından duramıyorsanız bunu mutlaka deneyin