VAKA SAYILARI ARTINCA ! 5 İLDE GİRİŞ ÇIKIŞ KAPATILDI

VAKA SAYILARI ARTINCA ! 5 İLDE GİRİŞ ÇIKIŞ KAPATILDI
VAKA SAYILARI ARTINCA ! 5 İLDE GİRİŞ ÇIKIŞ KAPATILDI Menekşe Yalçın

 

KARS : Kars’ın Kağızman ilçesinde bir köy, yeni tip ko-ronavirüs (K-ovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, K-ovid-19 salgınının yayılmasının engellenmesi, sosyal izolasyonun sağlanarak vatandaşların sağlığının kor-unması amacıyla Kağızman ilçesine bağlı Çilehane köyünde k-arantina uygulanması ka-rarı alındı.Köye gi-riş ve ç-ıkışlar da dur-duruldu.

ARDAHAN
Ardahan’ın Taşlıdere köyünde, yeni tip koronavirüs (K-vid-19) t-dbirleri kapsamında karantina kararı alındı.İl Hıfzıssıhha Kurulu, vaka artışı ve temaslı kişilerin fazla olması nedeniyle Taşlıdere köyünde, salgının ya-yılmasının e-ngellenmesi, sosyal izolasyon sa-ğlanarak v-atandaşların sa-ğlığının kor-unması amacıyla 10 gün ka-rantina u-ygulanmasına karar verdi.Jandarma ekiplerince köye giriş ve çıkışlar kapatıldı.

 


ÇANAKKALE
Çanakkale’nin Yenice ilçesindeki Karaköy ve Çakır köylerinde, yeni tip k-oronavirüs (Ko-vid-19) te-dbirleri kapsamında k-arantina ba-şlatıldı.İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Yenice Kaymakamı Musa Göktaş başkanlığında toplandı.

Toplantıda, Karaköy ve Çakır köylerinde K-vid-19 vakalarında artış yaşanması üzerine salgının yayılımını engellemek ve toplum s-ağlığını korumak amacıyla 14 günlük karantina u-ygulanmasına karar verildi.Karantina nedeniyle ja-ndarma ekipleri, köylerin girişlerinde önlem aldı.

ADIYAMAN
Adıyaman’da, yeni tip ko-ronavirüs (K-ovid-19) tedbirleri kapsamında son 2 günde 174 evde kar-antina uygulaması başlatıldı.Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent merkezinde bazı kişilerin K-ovid-19 test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni karar aldı.

 


Bu kapsamda, son 2 günde farklı mahallelerdeki 174 evde karantina uygulamasına başlandı.

KOCAELİ
Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde, koronavirüs tespit edilen 25 kişi nedeniyle 2 sokak, karantinaya alındı. 150’den fazla kişinin ise temaslı olduğu öğrenildi.

Kartepe ilçesi Rahmiye Mahallesi’nde bulunan Beşik Sokak’ta 10, Platin Sokak’ta 15 kişinin C-vid-19 te-stinin p-ozitif çıkması üzerine Kartepe İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nca dün 2 sokakta 5 günlük k-arantina uygulanması kararı alındı.

temaslıların da 150 kişiyi geçmesi nedeniyle mahallenin giriş ve çıkışları bariyerlerle kapatıldı. 2 sokakta oturanların ihtiyaçları ise Vefa Destek Grubu ile belediye ekiplerince karşılanacak.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimya mühendisi eski müsteşardan önemli uyarı! Bu şekilde sakın tüketmeyin
Kimya mühendisi eski müsteşardan önemli uyarı! Bu şekilde sakın tüketmeyin
A101’de Kaçırılmayacak İndirimler! Bu Fiyatları Gören A 101'e Önünde Kuyruk Oluşturuyor
A101’de Kaçırılmayacak İndirimler! Bu Fiyatları Gören A 101'e Önünde Kuyruk Oluşturuyor