VAKA SAYILARI ARTINCA ! 5 İLDE GİRİŞ ÇIKIŞ KAPATILDI

VAKA SAYILARI ARTINCA ! 5 İLDE GİRİŞ ÇIKIŞ KAPATILDI
VAKA SAYILARI ARTINCA ! 5 İLDE GİRİŞ ÇIKIŞ KAPATILDI Menekşe Yalçın

 

KARS : Kars’ın Kağızman ilçesinde bir köy, yeni tip ko-ronavirüs (K-ovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, K-ovid-19 salgınının yayılmasının engellenmesi, sosyal izolasyonun sağlanarak vatandaşların sağlığının kor-unması amacıyla Kağızman ilçesine bağlı Çilehane köyünde k-arantina uygulanması ka-rarı alındı.Köye gi-riş ve ç-ıkışlar da dur-duruldu.

ARDAHAN
Ardahan’ın Taşlıdere köyünde, yeni tip koronavirüs (K-vid-19) t-dbirleri kapsamında karantina kararı alındı.İl Hıfzıssıhha Kurulu, vaka artışı ve temaslı kişilerin fazla olması nedeniyle Taşlıdere köyünde, salgının ya-yılmasının e-ngellenmesi, sosyal izolasyon sa-ğlanarak v-atandaşların sa-ğlığının kor-unması amacıyla 10 gün ka-rantina u-ygulanmasına karar verdi.Jandarma ekiplerince köye giriş ve çıkışlar kapatıldı.

 


ÇANAKKALE
Çanakkale’nin Yenice ilçesindeki Karaköy ve Çakır köylerinde, yeni tip k-oronavirüs (Ko-vid-19) te-dbirleri kapsamında k-arantina ba-şlatıldı.İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Yenice Kaymakamı Musa Göktaş başkanlığında toplandı.

Toplantıda, Karaköy ve Çakır köylerinde K-vid-19 vakalarında artış yaşanması üzerine salgının yayılımını engellemek ve toplum s-ağlığını korumak amacıyla 14 günlük karantina u-ygulanmasına karar verildi.Karantina nedeniyle ja-ndarma ekipleri, köylerin girişlerinde önlem aldı.

ADIYAMAN
Adıyaman’da, yeni tip ko-ronavirüs (K-ovid-19) tedbirleri kapsamında son 2 günde 174 evde kar-antina uygulaması başlatıldı.Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent merkezinde bazı kişilerin K-ovid-19 test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni karar aldı.

 


Bu kapsamda, son 2 günde farklı mahallelerdeki 174 evde karantina uygulamasına başlandı.

KOCAELİ
Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde, koronavirüs tespit edilen 25 kişi nedeniyle 2 sokak, karantinaya alındı. 150’den fazla kişinin ise temaslı olduğu öğrenildi.

Kartepe ilçesi Rahmiye Mahallesi’nde bulunan Beşik Sokak’ta 10, Platin Sokak’ta 15 kişinin C-vid-19 te-stinin p-ozitif çıkması üzerine Kartepe İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nca dün 2 sokakta 5 günlük k-arantina uygulanması kararı alındı.

temaslıların da 150 kişiyi geçmesi nedeniyle mahallenin giriş ve çıkışları bariyerlerle kapatıldı. 2 sokakta oturanların ihtiyaçları ise Vefa Destek Grubu ile belediye ekiplerince karşılanacak.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takdir Teşekkür Alana Karne Hediyesi Var, Devlet DESTEĞİ! Öğrencilere 5.104 TL Para Ödülü Verilecek!
Takdir Teşekkür Alana Karne Hediyesi Var, Devlet DESTEĞİ! Öğrencilere 5.104 TL Para Ödülü Verilecek!
Kimya mühendisi eski müsteşardan önemli uyarı! Bu şekilde sakın tüketmeyin
Kimya mühendisi eski müsteşardan önemli uyarı! Bu şekilde sakın tüketmeyin