Limon Kullanarak Bu 8 Hastalıktan Kurtulabilirsiniz!

Limon Kullanarak Bu 8 Hastalıktan Kurtulabilirsiniz!
Limon Kullanarak Bu 8 Hastalıktan Kurtulabilirsiniz! Ahmet Doğru

Limon müthiş bir C vitamini deposudur. Tedavisi zor olan birçok hastalığın doğal tedavilerinde limon kullanılır fakat gereken önemi çok fazla göremez. Diğer turunç meyvelerden alacağınız C vitamininin kat kat fazlasını limon tüketerek alabilirsiniz. Uyandıktan sonra bir bardak suya yarım limon sıkıp içmeyi ihmal etmemeliyiz.Limonlu su vücuttaki toksinleri temizler ve güne daha dinç başlamanızı sağlar. Bu sebeple kahvaltıdan evvel ılık suya limon sıkıp içmeyi ihmal etmeyin. Şimdi limon vesilesiyle kurtulabileceğiniz hastalıklara, sorunlara değinelim.

Böbrek Taşlarından Kurtulun: Böbreklerde birikmiş olan maddeler zaman geçtikçe birleşip böbrek taşına dönüşebilir. Böbrek taşları ağrı yapıp kişiyi çok rahatsız eder. Bunun önüne geçebiliriz. Günde bir bardak ılık suya limon sıkıp tüketin, düzenli şekilde tükettiğinizde böbrek taşlarından kurtulabilirsiniz. Elbette bunun yanında günde tüketmeniz gereken su miktarını da unutmayın.

Limon ile Demir Eksikliğinden Kurtulabilirsiniz: Demir eksikliği günümüzde birçok kişide bulunur. Devamlı uykulu olma, halsizlik, yorgunluk gibi belirtileri vardır. Demir içeren besinleri tüketmenizin yanında limonu da hayatınızın içine alın, limon hem içeriğinde demir bulundurmasından dolayı hem de tüketilen besinlerin demir emilimini yükselttiğinden dolayı demir eksikliğinize iyi gelecektir.

Şişmanlığa Son! Düzenli şekilde limonlu su tüketmek kilo vermenize yardımcı olacaktır. Uzmanların söylediğine göre günde bir bardak limonlu su içmek ekstra 100 kalori yakmanıza sebep oluyor. Ayrıca limonlu suyun içine biraz tarçın eklerseniz kan şekeriniz dengeleneceği için daha uzun süre tok hissedersiniz. Düşük tansiyonu olanlar limonlu suyu fazla aşırıya kaçmadan tüketmelidir.

Ağız Kokusuna Çare: Limon içeriğindeki antioksidan ile kötü ağız kokusunu engelleyebilir. Eğer böyle bir sorununuz varsa limonlu su ile gargara yapıp bu sorunu aza indirebilirsiniz.

Kolesterol’e İyi Gelir: Kolesterol’ün yüksek olması kalp krizine kadar gidebilen bir tehlike. Ailesinde, genlerinde kolesterol sorunu olanlar var ise biraz daha dikkatli olmaları gerekiyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki limon içeriğinde bulunan faydalı maddeler vesilesiyle kandaki kolesterol seviyesini düşürmekte.

Sindirimi Güçlendirir: Limon içeriğinde bulunan lifler sayesinde sindirim sistemini güçlendirip koruma altına alır.Fakat bu lifleri alabilmek için limonu kabuğu ile beraber tüketmeniz lazım. Bu sebeple limonu birkaç parçaya bölüm kabuğu ile beraber bir sodanın içine atarak veya sürahideki suya koyarak tüketebilirsiniz.

Kansere Yakalanma Riskini Azaltıyor: Yapılan bazı araştırmalara göre turunçgilleri daha çok tüketen insanların daha az kansere yakalandıkları söyleniyor. Turunçgiller familyasının en vitaminli besini limon olduğu için limon tüketmek kansere yakalanma riskini azaltıyor.

Vücuttaki Fazla Yağların Yakımını Kolaylaştırır: Günde en az iki litre su içmeliyiz. Su içmek fazla yağların yakımını kolaylaştırır. Suya limon sıkıp içmek ise bu etkiyi iki katına çıkarır.

Limon Kullanarak Bu 8 Hastalıktan Kurtulabilirsiniz!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takdir Teşekkür Alana Karne Hediyesi Var, Devlet DESTEĞİ! Öğrencilere 5.104 TL Para Ödülü Verilecek!
Takdir Teşekkür Alana Karne Hediyesi Var, Devlet DESTEĞİ! Öğrencilere 5.104 TL Para Ödülü Verilecek!
Kimya mühendisi eski müsteşardan önemli uyarı! Bu şekilde sakın tüketmeyin
Kimya mühendisi eski müsteşardan önemli uyarı! Bu şekilde sakın tüketmeyin