Evladı olanlara güzel haber

Evladı olanlara güzel haber. Kız evlat sahipleri bu işe çok sevinecek Ayrıntılar Kız Evladı Olanlar Kız evladı olanların mutlaka okuması gereken bir yazı. Ayrıntılar aşağıda yazımızdadır. Okuyunca kendinizden bir şey bulacak ve arkadaşlarınızla da paylaşmak isteyeceksiniz Etkilenmemek mümkün değil

Evladı olanlara güzel haber
Evladı olanlara güzel haber Ahmet Doğru

Peygamber Efendimiz’in zamanında yaşayan iki kız çocuğu olan fakir bir kadın vardı. Kadın, bir gün çocuklarının elinden tutarak Hz. Aişe’nin yanına gitti. Hz. Aişe bir şeyler vermek için bakındı. Sadece bir hurma bulabildi. Daha fazla bir şey veremeyişin hüznü ile hurmayı kadı na verdi. Fakir kadın, kendisine uzatılan hurmayı alıp kızlarına paylaştırdı.


Kadının bu annelik şefkati ve merhameti Hz. Aişe’nin gözünden kaçmadı.O-layı Peygamber Efendimiz’e anlattı.Efendimiz, kendi nefsine çocuklarını tercih eden anne için şöyle buyurdu: “Kadın, erkek herhangi bir mümin, kız çocukları yüzünden bir suretle sıkıntı çekerlerse bunu hayır bilsinler.

Çünkü kız çocukları, onları ce-hennem ateşinden koruyan birer perde olurlar.”Buhari, Edeb, 18) “Kim iki kız çocuğu ergenlik çağına vardıktan sonra yanında kaldıkları veya o kimse onla rın yanında kaldığı müddetçe, onlara iyi davranıp ihsanda bulunursa, kızları onun cennete girmesine vesile olurlar.

” (İbn Mace, Edeb, 3) “Kim ki üç tane kız çocuğu olur da buna sabreder (yani çocuklarının kız olduğundan şi-kâyetçi olmaz) varlığından onları yedirir,içirir ve giydirirse kıyamet günü o kız çocukları onun ce-hennem a-teşine perde olurlar.

” (İbn Mace, Edeb, 3) “Kim ki üç tane kız çocuğu yetiştirir, güzel terbiye eder, evlendirir ve onlara iyilikte bulunursa, o kişi için cennet vardır.” (Ebu Davud, Edep, 120, 121) “Kimin üç kızı ve üç kız kardeşi veyahut da iki kızı veya iki kız kardeşi olup da geçimlerini güzel sağlar, onlar hakkında Allah’tan ko-rkarsa, o kişi için cennet vardır.”

(Tirmizi, Bir 13) “Her kim iki kız çocuğunu yetişkinlik çağına gelinceye kadar büyütüp terbiye ederse, kıyamet günü o kimseyle ben şöyle yanyana bulunacağız.” (Müslim, Bir, 149; Tirmizi Bir, 13)

“Her kim kız çocukları yüzünden bir sıkıntıya uğrar da onlara iyi bakarsa, bu çocuklar onu ce-hennem ateşinden koruyan bir siper olurlar.” (Buhârî, Zekât, 10, Edeb, 18; Müslim, Bir, 47 Ayrıca bk Tirmizî, Bir, 13) Hanımlara, saygın yerlerini İslam vermiştir!

İslam’ın hanımlara verdiği önem ve saygınlığın, çok açık örneklerini birçok hadiste mevcuttur. Mümin hanımların, Allah indindeki saygınlığı şüphesiz yüce Mevla’nın hikmetlerinde gizlidir.

Kız çocuklarının yetiştirilmesi çok zor ve çok masraf gerektirmektedir. Anne ve babalar, yetiştirdikleri kız çocuklarının, karşılığını en üst derecede alacaklardır. PAYLAŞALIM HERKES OKUSUN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takdir Teşekkür Alana Karne Hediyesi Var, Devlet DESTEĞİ! Öğrencilere 5.104 TL Para Ödülü Verilecek!
Takdir Teşekkür Alana Karne Hediyesi Var, Devlet DESTEĞİ! Öğrencilere 5.104 TL Para Ödülü Verilecek!
Kimya mühendisi eski müsteşardan önemli uyarı! Bu şekilde sakın tüketmeyin
Kimya mühendisi eski müsteşardan önemli uyarı! Bu şekilde sakın tüketmeyin