Tonguç'la 6. Sınıf Türkçe için Çalışma Planı Hazırlığı

Türkçe dersi okul hayatınız boyunca neredeyse her yıl karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle Türkçe dersini aksatmadan çalışmalı, konu anlatımı ve soru çözümüne ağırlık vermelisiniz.

Tonguç'la 6. Sınıf Türkçe için Çalışma Planı Hazırlığı
Tonguç'la 6. Sınıf Türkçe için Çalışma Planı Hazırlığı Ahmet Doğru

Türkçe dersi okul hayatınız boyunca neredeyse her yıl karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle Türkçe dersini aksatmadan çalışmalı, konu anlatımı ve soru çözümüne ağırlık vermelisiniz. Böylece hangi sınıfta olursanız olun dersi anlamakta ve sorularını çözmekte zorluk çekmezsiniz. Liseye geçiş sınavlarında çıkan paragraf, imla sorularının üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Kendinizi geliştirmek, farklı soru tiplerini görmek ve aşina olmak için 6. sınıf deneme sınavı çözebilir, eksik bilgilerinizi Tonguç Akademi video ders anlatımlarıyla tamamlayabilirsiniz.

Ekran Resmi 2021 01 20 15.26.08

 

Türkçe dersini sıkı çalışmak ve lise sınavlarına hazır olmak içinse video anlatımlara 6. sınıf Türkçe konuları ile başlayabilirsiniz. Okulda anlatılan konuları eve geldiğinizde tekrar etmenizi sağlayacak video içerikler sayesinde kaçırdığınız veya unuttuğunuz bilgileri tekrar tekrar dinleyebilirsiniz. Konuların pekişmesini sağlayacak olan bu işleme çalışma planınızda geniş yer vermelisiniz. 6. sınıf Türkçe yıllık plan örneklerini incelediğinizde konu tekrarının ihmal edilmediğini bizzat görebilirsiniz.

Konu çalışmasını bitirdikten sonra soru çözümüne vakit ayırmalısınız. 6. sınıf Türkçe 1. dönem konuları sayıca az olduğundan planlamanızı biraz daha rahat şekilde yapabilirsiniz. Yıl boyunca karşınıza çıkacak başlıklar arasında metin türleri, söz sanatları, anlam bilgisi, noktalama ve yazım, dilbilgisi gibi konuları görebilirsiniz. Bu konuların örneklerine Tonguç Akademi video içerikli yazılı provalarında veya 6. sınıf Türkçe soru bankası kaynaklarında rastlayabilirsiniz.

6. Sınıf Türkçe Çalışma Planı

Başarılı ve doğru şekilde yapacağınız bir planlama ile 6. sınıf Türkçe yazılı soruları sizin için tahmin edilebilir hale gelecektir. Her bir konuyu detaylı çalışarak soru çıkma potansiyeli yüksek yerleri de kolayca fark edebilirsiniz. Çünkü hem okuldaki yazılılarınızda hem de gireceğiniz lise sınavında 6. sınıf paragraf soruları olmazsa olmazlar arasında yer alacaktır. Bu soruları doğru cevaplayabilmek adına bol bol 6. sınıf deneme sınavı çözüp ders anlatımlarını tekrar edebilirsiniz.

Okul sınavlarına örneğin, 6. sınıf Türkçe 1. dönem 1. yazılı için çalışırken farklı soru tiplerini çözmeye özen göstermelisiniz. Aynı zamanda soruların çözümlerinin açıklamalı olması yeni püf noktalar öğrenebilmeniz açısından da avantaj sağlayacaktır. Bu avantajı konu tekrarı yaparken de sürdürebilmek adına 6. sınıf Türkçe Tonguç Akademi içeriklerine göz atabilirsiniz. Akademi’nin sitesinde yer alan video içerikler sayesinde hem konu çalışabilir hem de sınav soru tiplerini öğrenebilirsiniz. Dilerseniz burada öğrendiklerinizi Akademi öğretmenleri tarafından hazırlanan 6. sınıf deneme sınavı ile pekiştirebilirsiniz.

 

6. Sınıf Türkçe Yazılı Provası

6. sınıf Türkçe 1. dönem 2. yazılı için çalışırken daha önce sorulmuş olan sorulara göz atabilirsiniz. Soruları ve çözümlerini inceledikçe konularla ilgili daha pratik hale gelebilirsiniz. Konu ve soru anlatımlarını içerecek şekilde hazırlanan Tonguç Akademi 6. Sınıf Türkçe 1. Dönem 1. Yazılı videolarını izledikçe dersteki veriminiz artacaktır. İstediğiniz performansa ulaşabilmek için videoları tam konsantre şekilde izlemelisiniz. Ardından 6. sınıf deneme sınavı Tonguç akademi kaynaklarına göz atabilirsiniz. Böylece her bir konu sizin için eksik kalmadan tamamlanacaktır.

Tonguç'la 6. Sınıf Türkçe için Çalışma Planı Hazırlığı 6. sınıf Türkçe konuları 6. sınıf Türkçe yıllık plan 6. sınıf Türkçe 1. dönem konuları 6. sınıf Türkçe yıllık planı 6. Sınıf Türkçe Çalışma Planı 6. sınıf Türkçe 1. dönem
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takdir Teşekkür Alana Karne Hediyesi Var, Devlet DESTEĞİ! Öğrencilere 5.104 TL Para Ödülü Verilecek!
Takdir Teşekkür Alana Karne Hediyesi Var, Devlet DESTEĞİ! Öğrencilere 5.104 TL Para Ödülü Verilecek!
Kimya mühendisi eski müsteşardan önemli uyarı! Bu şekilde sakın tüketmeyin
Kimya mühendisi eski müsteşardan önemli uyarı! Bu şekilde sakın tüketmeyin