Advert

Bilim Kurulu'ndan bu sefer müjdeli haber geldi! Kısıtlamaların kalkacağı tarih açıklandı!

Bilim Kurulu'ndan bu sefer müjdeli haber geldi! Kısıtlamaların kalkacağı tarih açıklandı!
Bilim Kurulu'ndan bu sefer müjdeli haber geldi! Kısıtlamaların kalkacağı tarih açıklandı! Menekşe Yalçın

Koronavirüs salgını sebebiyle son dönemlerde hayatımızın her alanı resmen etkilenmiş durumda. Vatandaşlar artık bugün itibariyle aşılanmanın başlamasıyla, kısıtlamaların ne zaman kalkacağını da merak ediyor. Açıklama Bilim Kurulu üyesinden geldi.
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara yapmış olduğu açıklamasında kısıtlamaların kalkmasının tek şarta bağlı olduğunu açıklayarak, ülkece rahatlayacağımız tarihi de açıkladı. İşte merak edilen tüm detaylar

Bilim Kurulu Üyesi Kara, yaptığı açıklamasında kısıtlamaların kalkmasını tek bir şarta bağladığını belirterek, risk grubunda olan büyüklerin aşılanmasıyla birlikte, Şubat ayında rahatlayabileceğimizin sinyalini resmen verdi.

Kara yaptığı açıklamasında, "Risk grubundaki büyüklerimizi aşılarsak Şubat'ta rahatlayabiliriz" ifadesini kullandı.


Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu dün akşam saatlerinde Çin'in ürettiği Sinovac koronavirüs aşısına acil kullanım onay vermişti. Dün ilk aşıyı Sağlık Bakanı Koca ve koronavirüse yakalanmayan Bilim Kurulu Üyeleri oldu.

Ülkemizde bugün başlayan ve ilk etapta 200 binden fazla sağlık çalışanın aşılama programı başladı. Bu kapsamda vatandaşlar Kasım ayından beri ülkemizde uygulanan kısıtlamaların ne zaman kaldırılacağını merak etmeye başladı.

"ŞUBAT AYINDA RAHATLAYABİLİRİZ"

Kara açıklamasında aşılamanın son derece önemli olduğunu, risk grubundaki büyüklerin aşılanmasıyla birlikte Şubat ayında rahatlayabileceğimizi şu sözlerle ifade etti:


 
"Öncelikle bizim temel amacımız sağlık ve olmazsa olmazımız kayıplarımızı azaltmak. Ama hemen bunun arkasında bir planlamanın olması gerekiyor. O bakımdan aşılar çok önemli. Özellikle kayıplarımızı hızla azaltabilirsek, risk grubundaki büyüklerimizi aşılarsak şubatta rahatlayabiliriz"

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güneş Burcuna Ve Yükselen Burca Göre, Eylül 2022, Şanslı Tarih Tablonuz...
Güneş Burcuna Ve Yükselen Burca Göre, Eylül 2022, Şanslı Tarih Tablonuz...
Koronaya Hiç Yakalanmamanın Sırrı Ortaya Çıktı
Koronaya Hiç Yakalanmamanın Sırrı Ortaya Çıktı