Koronavirüs aşısının uygulanacağı tarih belli oldu!

Koronavirüs aşısının uygulanacağı tarih belli oldu!
Koronavirüs aşısının uygulanacağı tarih belli oldu! Menekşe Yalçın

Ölümcül koronavirüs salgınına karşın üretilen Çin koronavirüs aşısının ülkemizde uygulanmaya başlanacağı tarih duyuruldu. Konuyla ilgili açıklama Prof. Dr. Aydın tarafından yapıldı. Detaylar haberimizde
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Aydın Çin'den alınan koronavirüs aşısının 14 Ocak tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacağını açıkladı.

4 HAFTA SONRA İKİNCİ DOZ

Aydın, açıklamasının devamında 4 hafta sonra da ikinci doz aşılamanın yapılacağını belirterek, virüsün yayılmasını kontrol altına alınması halinde, Bahar aylarında rahat olunacağını söyledi.

AŞILAMA HAKKINDA

Aşının planlamasını da anlatan Prof. Dr. Aydın, şu açıklamayı yaptı:

"65 yaş üzeri bireyler, öğretmenler, polisler, huzurevinde olan vatandaşlar ile kronik hastalığı olan herkesi aşılarsınız. Bunlar virüse yakalandığı zaman hastalığın ağır geçeceği, ölüm oranının yüksek olacağı kitleler. Bunları aşılarsak ki aşılayacağız; biz Şubat ayının ortalarından itibaren riskli grubu bağışık hale getirip, virüsün de yayılmasını kontrol edersek bahar ayını rahat geçiririz"


 
Salgınla mücadelede 4 ayağı bir arada sürdürülmesi gerektiğini söyleyen uzman isim, "Savunma sistemi oluşmuş olan insanlar, aşı ile savunma sistemi oluşturacağımız insanlar var. Bireysel tedbirleri uymayı daha artırmamız lazım ve kamusal kısıtlamaları denetlemeyi çok yüksek yapmamız lazım. Bu 4'ünü bir arada yapıp kümeleşmeden, virüsü birbirimize aktarıp virüse yaşama hakkı tanımayarak, biz bu savaşın galibi oluruz" ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Felç geçiren Tuğba Özay'ın son durumu!
Felç geçiren Tuğba Özay'ın son durumu!
OTOBÜSLE GÜNEYDOĞU AVRUPA TURU – 11 GÜN 7 ÜLKE 29 ŞEHİR - 20 AĞUSTOS – 30 AĞUSTOS 2021
OTOBÜSLE GÜNEYDOĞU AVRUPA TURU – 11 GÜN 7 ÜLKE 29 ŞEHİR - 20 AĞUSTOS – 30 AĞUSTOS 2021