Advert

Dondurulmuş Limonun ve Limonun Şaşırtıcı Yararları

Dondurulmuş Limonun ve Limonun Şaşırtıcı Yararları

Dondurulmuş Limonun ve Limonun Şaşırtıcı Yararları
Dondurulmuş Limonun ve Limonun Şaşırtıcı Yararları Menekşe Yalçın

Ulusal Post’un yapılan bir habere göre: Dondurulmuş limon ile yemeklerinize farklı bir lezzet katabilirsiniz, aynı zamanda daha çok vitamin alırsınız..
C vitamini bakımından oldukça zengin olan limon denilince sadece limon suyu aklınıza gelmesin.. Dondurulan limonu rendelediğinizde suyunda var olan vitaminden 5 – 10 kat daha çok vitamin bulunur..

Bilinçli tüketiciler limonun ziyan etmeden tümünü kullanırlar..
buzlu limon
Peki bunu nasıl yapabiliriz..Oldukça basit bir yöntemle.
Limonu yıkadıktan sonra buzluğa koyun, dondurun ve rende ile tüm limonu rendeleyin..
Hazırladığınız buz rendelenmiş limonu yemeklerinizin üzerine, sebze salatasına, dondurmaya,çorbaya, makarnaya, makarna sosuna, suşiye, balık porsiyonlarında kullanabilirsiniz..
Kullandığınızda göreceksiniz ki yemekleriniz farklı bir lezzette.. Kupada içtiğiniz hazır çorbalarınıza bile serpiştirebilirsiniz..
Bunların yanı sıra asıl avantajı ise.. İçerdiği vitaminlerden bugüne kadar limonun bir kısmını ziyan ederek çöpe atıyordunuz.. Ama artık tüm bunları öğrettikten sonra daha fazla vitamin alıyor olacaksınız ve daha sağlıklı besleneceksiniz, rendelenmiş limonun vücudu dinçleştirdiği ve vücudu toksinlerden arındırma etkisinden yararlanacaksınız..
buzlu limonun faydaları
Aynı zamanda limon (Citrus) kanser hücreleri ile başedebilen mucizevi bir meyvedir. Kemoterapiden daha etkilidir.Bu bilgiyi ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz dostlarınızla paylaşabilirsiniz.. Tadı hoş, kemo-terapinin verdiği etkileri yaşamazsınız. Kemo-terapi için üretilen ilaçların üretildiği şirketlerin çıkarlarını riske atmamak adına limonun gizeminden söz edilmez ve bunun bir tedavi yöntemi olduğu açıklanmaz..
En büyük ilaç üreticisi firmalarından birinin beyanına 1970 senesinden beri 20 den fazla yapılan laboratuar deneylerinde limon ekstrelerinin kullanılmasıyla kolon / kalın bağırsak, meme, prostat, akciğer ve pankreasın içinde bulunduğu 12 kanser çeşidinde olumlu sonuçlar alındığı belirtilmiştir.

Limon ağacından elde edilen bileşiklerin, kemo-terapide kullanılan Adiamycin den 10 bin kat daha iyi olduğu tesbit edilmiş, kanserli hücrelerin gelişimini yavaşlattığı tesbit edilmiştir… Limon özütünün kötü huylu kanserli hücreleri tahrip ettiği gözlemlenirken sağlıklı olan hücrelerde ise tahribat vermediği gözlemlenmiştir..
tümünü rendeleyin
Bunların yanı sıra limonun urlar, yumrular, kistler, tümörler üzerindeki etkisi vardır, geniş spektrumlu anti-bakteriyel maddeler içeriri ve iltihaplara, enfeksiyonlara, mantara karşı koruyucu özelliği de vardır..
limonun faydaları
Parazit ve bağırsak kurtlarına karşı kullanılabilir..
limonun fayfdaları
Yüksek tansiyon hastaları için birebirdir kan basıncını düzenler.
rende limon
Anti-depresan olarakda tüketilebilir, stres içinde birebirdir..
Dondurulmuş limonu tükettiğinizde vücudunuz size teşekkür edecektir.


   

 
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güneş Burcuna Ve Yükselen Burca Göre, Eylül 2022, Şanslı Tarih Tablonuz...
Güneş Burcuna Ve Yükselen Burca Göre, Eylül 2022, Şanslı Tarih Tablonuz...
Koronaya Hiç Yakalanmamanın Sırrı Ortaya Çıktı
Koronaya Hiç Yakalanmamanın Sırrı Ortaya Çıktı