Türkiye'nin aldığı koronavirüs aşısının etkinliği belli oldu!

Türkiye'nin aldığı koronavirüs aşısının etkinliği belli oldu!
Türkiye'nin aldığı koronavirüs aşısının etkinliği belli oldu! Menekşe Yalçın

Ölümcül koronavirüs salgınına karşı tüm dünya gözlerini aşı çalışmalarına çevirmiş durumda. Türkiye'nin aldığı koronavirüs aşısının etkinliğinin ne kadar olduğu Brezilya'da yapılan çalışmalar sonucunda belli oldu.
Çin'in ürettiği Sinovac koronavirüs aşısının Brezilya'daki Faz-3 deneme sonuçları belli oldu. Yapılan açıklamaya göre Türkiye'de yüzde 91,25 olarak açıklanan aşının etkinliği, Brezilya'da yüzde 78 olarak hesaplandı.

BİR ADIM DAHA YAKLAŞTIRDI

Türkiye'nin almış olduğu Çin üretimi koronavirüs aşısının sonuçları ile ilgili bir kaynak Reuters'a önemli açıklamalarda bulundu. Kaynak, yapmış olduğu açıklamasında, "Bu, aşının Güney Amerika'nın en büyük ülkesi olan Brezilya'da düzenleyici kurumdan onay almasına bir adım daha yaklaştırdı" ifadesini kullandı.


 BREZİLYA VE ENDONEZYA'DA AAŞIYI KULLANMAYA HAZIRLANIYOR

Türkiye'nin aldığı Sinovac koronavirüs aşısını alan Brezilya ve Endonezya da aşıyı kullanmaya hazırlanıyor. Türkiye'ye ek olarak Çin'in Şili, Singapur, Ukrayna ve Tayland gibi ülkelerle de anlaşması olduğu ifade edildi.

BAKAN KOCA AÇIKLAMIŞTI

Bakan Koca'da geçtiğimiz günlerde yaptığı aşı açıklamasına ilişkin, Sinovac koronavirüs aşısının etkinliğinin yüzde 91,25 oranında olduğunu belirtmiş, ilk aşamada 9 milyon vatandaşın aşılanacağını söylemişti.


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğalgaza Büyük Zam Geldi
Doğalgaza Büyük Zam Geldi
Psikolojisi bozuk çocuğun belirtileri neler?
Psikolojisi bozuk çocuğun belirtileri neler?