Advert

Mutasyonlu koronavirüs ile ilgili kötü haber geldi!

Mutasyonlu koronavirüs ile ilgili kötü haber geldi!
Mutasyonlu koronavirüs ile ilgili kötü haber geldi! Menekşe Yalçın

Tüm dünya koronavirüs salgını ile uğraşırken, son dönemlerde mutasyona uğramış koronavirüs haberi geldi. Yeni tip koronavirüs ile ilgili son bilgiler gelmeye başladı. Uzman isim, özellikle çocukların hastaneye daha sık yatmaya başladıklarını belirtti.
Konuyla ilgili tedirgin eden açıklama Prof. Dr. Bengi Başer tarafından yapıldı. Başer, yaptığı açıklamasında İngiltere'de 5 yaş altı çocukların hastaneye yatış sayılarının son dönemde ciddi bir şekilde arttığını duyurdu.

33 ÜLKEDE GÖRÜLÜYOR

Cuma günü akşamı Sağlık Bakanı Koca'nın yaptığı açıklamasıyla birlikte, ülkemizde mutasyona uğramış koronavirüs görüldüğü resmen duyuruldu. Bakanın yaptığı açıklamayla birlikte mutasyona uğramış koronavirüsün görüldüğü ülkelerin sayısı 33 olarak belirtildi.

6 - 17 YAŞ ARASI ÇOCUKLARDA SAYI ARTTI


 
Kalp Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bengi Başer, yaptığı açıklamasında önemli noktalara değinerek, yeni tip koronavirüs karşı önemli uyarılarda bulundu.

Kalp Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bengi Başer, kritik açıklamayı sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdi. Uzman isim, yaptığı açıklamasında, "Ayrıca 6-17 arası çocuklarda da sayılar yükseldi. Okullardaki yaygın temas mı, yoksa yeni varyanta mı bağlı olduğu tartışılıyor" dedi.

aRTIK HER ŞEY KONTROLDEN ÇIKMIŞ DURUMDA

Sosyal medya üzerinden uzman isme bir kullanıcı tarafından, "Komplo teorilerine ne kadar inanırsınız bilmem ama The Economist'in son kapağında ağzı maskeli çocuk resmi vardı ve yorumlayanlar bunu virüsün çocuklarda etkili olacağına yormuştu. Şimdi bu gerçek oluyor. Olacaklar önceden belli mi? Neler oluyor?" sorusunu yöneltti.


 
Bunun üzerine Başer ise, yöneltilen bu soruya "Artık her şey kontrolden çıkmış durumda ve bu yeni varyant çok şeye gebe!" diye yanıtladı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sigara ve alkol fiyatlarına dev zam geliyor
Sigara ve alkol fiyatlarına dev zam geliyor
Şekerbank 170 metrekare evi 13 bin TL peşinat ve 2.037 TL taksitle satıyor!
Şekerbank 170 metrekare evi 13 bin TL peşinat ve 2.037 TL taksitle satıyor!