Koronavirüse iyi geldiği söylenince fiyatı 2 katına çıktı!

Koronavirüse iyi geldiği söylenince fiyatı 2 katına çıktı!
Koronavirüse iyi geldiği söylenince fiyatı 2 katına çıktı! Menekşe Yalçın

Koronavirüse karşın bağışıklığı güçlendirici besinlere yönelmek uzmanlar tarafından en çok açıklanan konular arasında yerini aldı. Adana'nın en önemli lezzetlerinden biri olan şırdanın koronavirüse iyi geldiği söylenince fiyatlar iki katına çıktı.
Daha önceden tanesinin 2 - 5 TL arasında satıldığı ifade edilen şırdan artık 16 TL'den satıldığı ifade edildi. Şırdancı Kadir Çıray yaptığı açıklamasında, "Vallahi paramızla altın alabiliyoruz ama şırdan alamıyoruz. Şehir şehir dağıldığı için bulamıyoruz" dedi.

FİYATI YÜKSELDİ

Koronavirüs pek çok besinin ve yiyeceğin fiyatını yükseltmeye devam ediyor. Bağışıklığı güçlendiren besinler arasında olduğu ifade edilen şırdanın koronavirüs öncesinde 2 - 5 TL arasında satıldığı belirtiliyordu. Şırdanın fiyatının 16 TL'ye kadar çıkması herkesi şoke etti.


 
BU GİDİLİŞLE 20 TL'Yİ BULUR

Çıray, açıklamasında şırdanın artın İzmir, İstanbul ve Ankara gibi kentlerde de talep görmeye başladığını belirterek, şunları söyledi:

"Şırdanı sadece Adanalılar yerdi. Şimdi adını bilmeyen bile yiyor. Doğu kentleri de bu işe girince pazarda ürün kalmadı. Vallahi paramızla altın alabiliyoruz ama şırdan alamıyoruz. Şehir şehir dağıldığı için bulamıyoruz. 3-5 ay önce çiğ şırdanı 8 liraya alırken şimdi 11 liraya alıyoruz. Bunun işçiliği, pirinci, pişirmesi derken mecbur 16 liraya veriyoruz. Önceden 1 liraya yenilen ürün bu hale geldi. O dönem günde 1000 tane satarken şimdi 200 tane dahi satamıyoruz. Ben isterim ki 5 lira olsun ama bu gidişle 20 lirayı bulur"


 
DANA ŞIRDAN SATILMAYA BAŞLANDI

Çıray, müşteriler uyguna alabilsin diye, kuzu şırdan dışında dana şırdan da satmaya başladıklarını ifade etti. Normalde şırdanın fiyatının 3 katı olan bu ürünü 36 T5 TL'den sattıklarını belirten Çıray, uygun fiyatta olması sebebiyle bu ürüne olan talebin arttığını belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Felç geçiren Tuğba Özay'ın son durumu!
Felç geçiren Tuğba Özay'ın son durumu!
OTOBÜSLE GÜNEYDOĞU AVRUPA TURU – 11 GÜN 7 ÜLKE 29 ŞEHİR - 20 AĞUSTOS – 30 AĞUSTOS 2021
OTOBÜSLE GÜNEYDOĞU AVRUPA TURU – 11 GÜN 7 ÜLKE 29 ŞEHİR - 20 AĞUSTOS – 30 AĞUSTOS 2021