Mutasyonla İlgili gerçeği Bakan Fahrettin Koca Açıkladı

Mutasyonla İlgili gerçeği Bakan Fahrettin Koca Açıkladı
Mutasyonla İlgili gerçeği Bakan Fahrettin Koca Açıkladı Menekşe Yalçın

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bugün Bilim Kurulu toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantı sonrasında kameralar karşısına geçerek önemli açıklamalar kaydeden Bakan Koca mutasyonla ilgili gerçeği açıkladı.
Tüm dünya koronavirüs salgınıyla mücadele ederken, geçtiğimiz günlerde İngiltere'den korkutan bir mutasyon açıklaması gelmişti. Mutasyon açıklaması sonrası neredeyse tüm dünya panik halini alırken, Bakan Koca az önce mutasyonla ilgili bir gerçeği açıkladı.

"BU MUTASYON EYLÜL AYINDAN BERİ MEVCUT"

Canlı yayında yaptığı açıklamasında mutasyonun Eylül ayından beri mevcut olduğunu ifade eden Bakan Koca, "İngiltere, bir mutasyon olduğunu ve bunun virüsün daha hızlı yayılmasına neden olduğunu ilan etti. Bilinmelidir ki bu mutasyon eylül ayından beri mevcut" dedi.


 EKİM'İN İKİNCİ YARISINDAN İTİBAREN HIZLI VAKA ARTIŞI

Bakan Koca, açıklamasının devamınd günlük vaka sayılarının ilk pik döneminde 80 binlerde olacağını ifade ederek, şunları söyledi:

"Günlük vaka sayılarımız ilk pik döneminde 80 binlerdeydi. Son günlerde İngiltere gibi ülkeler kontrolsüz vaka artışlarını virüsün mutasyonuna bağlayarak açıklamaya çalışmaktadır. Salgın gelişmiş olduğunu iddia eden, geri kalmış olduğunu sanılanı eşitledi. Ülkemizde de Ekim'in ikinci yarısından itibaren hızlı bir vaka artışı baş gösterdi"


 
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğalgaza Büyük Zam Geldi
Doğalgaza Büyük Zam Geldi
Psikolojisi bozuk çocuğun belirtileri neler?
Psikolojisi bozuk çocuğun belirtileri neler?