Koronavirüsün yeniden pik yapacağı tarih açıklandı!

Koronavirüsün yeniden pik yapacağı tarih açıklandı!
Koronavirüsün yeniden pik yapacağı tarih açıklandı! Menekşe Yalçın

Ölümcül koronavirüs salgınında her geçen gün yeni bir açıklama geliyor. Gelen son bilgiye göre uzman isim, koronavirüsün yeniden pik yapma ihtimalinin olduğu tarihi paylaştı.Tedirgin eden açıklama Prof. Dr. Muhammed Emin Akkoyunlu tarafından yapıldı. Akkoyunlu yapmış olduğu açıklamasında aşılamanın başarısız olması durumunda 2021 yılının Eylül - Ekim ve Kasım aylarında salgının yeniden pik yapmasının beklendiğini belirtti.

PİK YAPMASINI BEKLİYORUZ

Prof. Dr. Muhammed Emin Akkoyunlu, yapmış olduğu açıklamasında "Havaların ısınması ile beraber düşme bekliyoruz. Aşılanma eğer dünyada başarısız olursa muhtemelen 2021 Eylül-Ekim-Kasım- Aralık aylarında ufak bir pik daha yapmasını bekliyoruz. Korona virüste bağışıklık sisteminin aşırı güçlendirilmesi ölüme sebep oluyor. O yüzden aşırı güçlendirilmiş bir bağışıklık sistemi istemiyoruz" ifadesini kullandı.


 
"BAĞIŞIKLIĞIN AŞIRI GÜÇLENDİRİLMESİ ÖLÜME SEBEP OLUYOR"

Prof. Dr. Muhammed Emin Akkoyunlu açıklamasının devamında şu açıklamayı yaptı:

"Bu hastalıkta bağışıklık sisteminin aşırı güçlendirilmesi ölüme sebep oluyor. O yüzden aşırı güçlendirilmiş bir bağışıklık sistemi istemiyoruz. Hatta 2. haftadan sonra kullandığımız ilaçlar bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaçlar; kortizon gibi bağışıklık sistemini güçlü şekilde vuran, onu zafiyete uğratan ilaçlar veriyoruz. Burada önemli olan bağışıklığın dengeli olması; güçlü değil; dengeli. Biz bir şey yiyip içmeyi önermiyoruz. En önemlisi düzenli bir uykudur"


 
"Uyku; hormonlarımızı, vücuttaki metaboliklerin birikimini ve vücuttaki kimyasal tepkimeleri ciddi bir şekilde etkileyip direkt olarak savunma sisteminin hücreleri üzerinde denge unsuru oluşturmaktadır. Dengeli uykuyu bozarsak, ne yaparsak yapalım bağışıklık sistemini ciddi bir şekilde zafiyete uğrayacaktır. İkincisi ise düzenli egzersiz. Düzenli egzersiz uyku kadar olmasa bile bağışıklık sistemi üzerinde etkiye sahiptir. Düzenli egzersiz demek aşırı egzersiz demek değildir"

İLK HAFTA AĞIR OLMAYAN BELİRTİLER GÖRÜLÜYOR


 
Hastalığın ilk hafta ağır olmayan belirtiler gösterdiğini belirten uzman isim sözlerine, "İkinci haftadan sonra vücudun savunma sistemi aşırı bir savunma vererek hastalığı ağırlaştırıyor ve üçüncü haftadan itibaren maalesef hastaneye yatışlar ve yoğun bakıma kadar giden serüven başlıyor. Hasta erken dönemde 'Genel durumum iyi, şikayetim yok' diyerek eğer ilaçlarını almaz ise bu kötüye gidiş 2. Haftadan itibaren çok daha kötüye gidiyor " şeklinde devam etti.


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OTOBÜSLE GÜNEYDOĞU AVRUPA TURU – 11 GÜN 7 ÜLKE 29 ŞEHİR - 20 AĞUSTOS – 30 AĞUSTOS 2021
OTOBÜSLE GÜNEYDOĞU AVRUPA TURU – 11 GÜN 7 ÜLKE 29 ŞEHİR - 20 AĞUSTOS – 30 AĞUSTOS 2021
NEDEN KORONACAĞIZ!
NEDEN KORONACAĞIZ!