5 İlde Yaşanan Artışın Sebebini bakan Koca Açıkladı

5 İlde Yaşanan Artışın Sebebini bakan Koca Açıkladı
5 İlde Yaşanan Artışın Sebebini bakan Koca Açıkladı Menekşe Yalçın

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Adana, Hatay, Mersin, Samsun ve Kastamonu’nun koronavirüs verileri ile ilgili uyarılarda bulundu. Bakan Koca 5 ilin İl Sağlık Müdürleri ve Halk Sağlığı Başkanlarıyla toplantı yaptı.
Koca Adana, Hatay, Mersin, ve Samsun’un yüksek risk altında olduklarını ifade etti. Hatay’da son bir haftadaki vaka artışının yüzde 125 olması dikkat çekti. Bakan Koca’nın sosyal medyadan yaptığı paylaşım şu şekilde;

4 İL YÜKSEL RİSK ALTINDA ADANA, HATAY, MERSİN, SAMSUN ve KASTAMONU Valilerimiz, il Sağlık Müdürlerimiz ve Halk Sağlığı Başkanlarımızla il toplantılarımızı tekrarladık. Sırasıyla ADANA, HATAY, MERSİN ve SAMSUN yüksek risk altında.

HATAY’DA YÜZDE 125 ARTIŞ Son haftada ADANA’DA vaka artışı %50, yoğun bakım doluluk oranı %79. HATAY’DA artış %125, yoğun bakım doluluk oranı %86. MERSİN’DE artış %50, yoğun bakım doluluk oranı %74. SAMSUN’DA artış %35, yoğun bakım doluluk oranı %81.

KASTAMONU’DA artış %50, yoğun bakım doluluk oranı %74. Risk kapımızda. Alışkanlıklarımıza teslim olmayalım. Kısıtlamaları fırsata çevirelim. Tedbirlere daha sıkı uyarak sağlık çalışanlarımıza destek olalım. Mücadele birlikte kazanılır.

Özellikle kalabalık ortamlarda bulunmayalım. Bu illerde yaşanan artışın nednei ev gezmeleri

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OTOBÜSLE GÜNEYDOĞU AVRUPA TURU – 11 GÜN 7 ÜLKE 29 ŞEHİR - 20 AĞUSTOS – 30 AĞUSTOS 2021
OTOBÜSLE GÜNEYDOĞU AVRUPA TURU – 11 GÜN 7 ÜLKE 29 ŞEHİR - 20 AĞUSTOS – 30 AĞUSTOS 2021
NEDEN KORONACAĞIZ!
NEDEN KORONACAĞIZ!