Koronayı Yenenlerde Bir Süre Sonra Bu Belirtiler Oluyor

Koronayı Yenenlerde Bir Süre Sonra Bu Belirtiler Oluyor

Koronayı Yenenlerde Bir Süre Sonra Bu Belirtiler Oluyor
Koronayı Yenenlerde Bir Süre Sonra Bu Belirtiler Oluyor Menekşe Yalçın

Mikrobiyoloji Profesörü ‘üzülerek söylüyorum’ diyerek K-1-9yı yenen kişilerde 50 gün sonra ne olduğunu açıkladı

B-ulaşıcı H-astalıklar Bölümü direktörü Profesör Maurizio Sanguinetti, K-1-9 yeneni h-astalarda 50 gün geçmesine rağmen a-teş ve ö-k-sürük belirtilerinin yeniden ortaya çıktığını söyledi. Katolik Üniversitesi Mikrobiyoloji Profesörü ve Gemelli Polikliniği Laboratuvar ve B-ulaşıcı H-astalıklar Bölümü direktörü Profesör Maurizio Sanguinetti, K-1-9 yenen h-astalarda 50 gün geçmesine rağmen a*teş ve ö-ksürük belirtilerinin yeniden ortaya çıktığını söyledi. Uzmanlar, K-1-9ün ikinci kez bulaştığını yüksek sesle dillendirmeye başladı. Son olarak İtalya’da gerçekleştirmiş olan bir araştırmada K-1-9ün ikinci kez b-ulaşmasına dair çarpıcı detaylara yer verildi.

 

NTV’nin haberine göre İtalya’da yapılan araştırmaya göre K-1-9e yakalanan beş hastadan birinde semptomların 50 gün sonra tekrar görüldüğü açıklandı. Açıklama, Agostino Gemelli Irccs Üniversitesi Poliklinik Vakfı’nın K-1-9 sempozyumu sonrası yapıldı. İtalyan La Repubblica’nın American Tıp Derneğinin yayını Jama’ya dayandırdığı haberine göre, Nisan ayından Haziran ayına kadar 176 kişi ile yapılan araştırmada h-astalar detaylı bir biçimde incelendi.

 

“YÜZDE 19’UNDA BİR KEZ DAHA GÖRÜLDÜ” Törende konuşan Katolik Üniversitesi Mikrobiyoloji Profesörü ve Gemelli Polikliniği Laboratuvar ve B-ulaşıcı H-astalıklar Bölümü direktörü Profesör Maurizio Sanguinetti, K-1-9 v-i-rüsünü taşıyan h-astaların 2 gün üst üste n-egatif, üç gün art arda a-teşinin olmaması ve diğer semptomlarda iyileşme tespit edildikten sonra h-astalar incelenmeye devam edildiğini söyledi. Açıklamada, K-1-9 tanısından elli gün sonra gerçekleştirmiş olan testte hastaların % 19’unda K-1-9 tekrar görüldüğü belirtildi. Sadece hip-ertansiyon, d-iyabet ve kard-iyovasküler h-astalığı olan ileri yaşta bir kişide 16 ve 39 gün sonra p-ozitif veren testler hakkında Maurizio Sanguinetti, “Bu çalışma K-1-9’dan iyileşen h-astaların doğru bir takibinin yapılmasının yararlılığını, iyileşen h-astaların önlemleri uzun bir süre daha bırakmamalarını ve iz-olasyonlarına dikkat etmeleri tezini doğruluyor” diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gerçek Bir Hikaye!
Gerçek Bir Hikaye!
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP "CANDAŞ YALÇIN TALİPOĞLU "