Siyah kedileri corona virüse çare diye yiyorlar

Siyah kedileri corona virüse çare diye yiyorlar
Siyah kedileri corona virüse çare diye yiyorlar Menekşe Yalçın

Vietnam’da öldürülen siyah kedilerin yeni tip corona virüse (Kovid-19) çare diye pişirilen etinin macun haline getirilerek tüketildiği öne sürüldü.

The No To Dog Meat (Köpek Etine Hayır) Vakfından yapılan açıklamada Vietnam’da siyah kedilerin, corona virüse çare oldukları gerekçesiyle kaynatılıp macun haline getirildiği belirtildi. Köpek ve kedi eti ticaretine karşı mücadele eden vakıftan yapılan açıklamada ülkede siyah kedilerin öldürüldüğü, derilerinin soyulduğu, güneşte kurutulduktan sonra kaynatıldığı belirtilerek, bu işlemlerden sonra elde edilen macun kıvamına yakın sıvının corona virüse çare olduğu gerekçesiyle insanlar tarafından tüketildiği öne sürüldü.

Bu işlemin genelde başkent Hanoi’de yapıldığı ve elde edilen sıvının internettende satıldığı ifade edildi. Vakfın kurucusu Julia de Cadenet, dünyada insanların Kovid-19 salgınından korktuğunu belirterek, bu hastalığa "çare" kisvesi altında savunmasız hayvanların öldürülmesine izin verilmemesi gerektiğini vurguladı. Julia de Cadenet, köpek, kedi ve egzotik hayvan eti tüketiminin Vietnam’da hala çok yaygın olduğunu ifade etti. Vaka sayısının 268 olduğu belirtilen Vietnam’da şimdiye kadar Kovid-19 nedeniyle herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gerçek Bir Hikaye!
Gerçek Bir Hikaye!
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP "CANDAŞ YALÇIN TALİPOĞLU "