Akciğerleri Pırıl Pırıl Yapıyor, Koronaya Kalkan Olur

Akciğerleri Pırıl Pırıl Yapıyor, Koronaya Kalkan Olur
Akciğerleri Pırıl Pırıl Yapıyor, Koronaya Kalkan Olur Menekşe Yalçın

K-o-rona v-i-rüs başta olmaz üzere pek çok h-astalıktan korunmak için akc-iğerleri güçlendirmek gerekmektedir. S-ağlıksız beslenme, kirli hava, z-ararlı alışkanlıklar gibi pek çok nedenden dolayı akc-iğerler ve diğer org-anlar z-arar görüyor. Akc-iğerleri k-o-rona v-i-rüs gibi h-astalıklara karşı güçlendirmek için keçiboynuzu, üzüm çekirdeği, siyah havuç, kekik, sarımsak ve zencefili bol bol tüketin.

Sabah’ın haberine göre, akc-iğerleri t-oks-inlerden arındırmak, d-etoks ve ant-ioksidan etki oluşturmak için doğanın bizlere sunmuş olduğu besinleri sofralarımızdan eksik etmemek gerekir. Aslında doğru beslenme ve besinler her türlü h-astalıktan korunmanın temelini oluşturur. Akc-iğerlerimizi korumak için gerekli besinleri şöyle sıralayabiliriz:


Zencefil – Zerdeçal: Anti-enf-lamatuar (ilt-ihap karşıtı) etki gösteren bu baharatlar to-ksinleri solunum sisteminden uzaklaştırmaya ve c-iğerlerin temizlenmesine yardımcı olur.

Sarımsak: Doğal bir an-tibiyotik olan sarımsak ak-ciğerlerin tam kapasite ile çalışmasını sağlar ve içeriğindeki bir çok an-tioksidan madde sayesinde akciğer k-an-serine karşı koruyucu etki gösterir.

Kekik: İçerdiği eterli uçucu yağlar, göğüs tıkanıklığına karşı etkilidir. Ö-ksürük ve üst solunum yolları iltahabına karşıdır, ant-ibakteriyel özelliği sayesinde b-akteri oluşumunu önler.

 

Siyah havuç: Ö-ksürüğe iyi gelerek b-algam söktürücü rol oynar. İçerisindeki vitamin- mineraller sayesinde kuvvetli ant-ioksidanlardandır ve akc-iğer k-an-seri riskini azaltır.

Üzüm çekirdeği: İçeriğindeki re-sveratrol maddesi serbest radikallerle s-av-aşarak c-iğerleri korur. Özellikle k-an-ser karşıtı olarak görev alır. Üzüm, çekirdeğini çiğneyerek tüketilmelidir.

Kereviz: Ka-nsorejen maddelerin oluşmasına, akc-iğerlerde meydana gelebilecek h-astalıklara ve nitr-ozaminlere karşı koruyucu etki sağlar. Özellikle akc-iğer k-an-serine karşı koruyucu etki sağlar.

 

Keçiboynuzu: T-oksinlerden arınmada det-oks etki sağlar. Akc-iğer öd-emine karşı keçiboynuzunun desteği bulunmaz bir imkândır. Akciğerlerde oluşan ödeme karşı spe-sifik olarak etkilidir. B-algam söktürücü ve as-tıma karşı tedavi edici gücü çok fazladır. Akc-iğer k-an-seri ilk sırada olmak üzere pek çok k-an-ser türüne karşı koruma sağlar.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gerçek Bir Hikaye!
Gerçek Bir Hikaye!
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP "CANDAŞ YALÇIN TALİPOĞLU "