Bakan Koca'nın örnek gösterdiği ilde korkutan görüntü! Harita kıpkırmızı oldu!

Bakan Koca'nın örnek gösterdiği ilde korkutan görüntü! Harita kıpkırmızı oldu!
Bakan Koca'nın örnek gösterdiği ilde korkutan görüntü! Harita kıpkırmızı oldu! Menekşe Yalçın

Ölümcül koronavirüs salgınında durum her geçen gün biraz daha tedirgin edici bir hal almaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka artışı için her geçen gün maske, mesafe ve temizlik uyarısı yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde örnek olarak gösterilen Tekirdağ'ın HES uygulamasındaki risk durumu görenleri adeta şoke etti.,
Tekirdağ ilinin Hayat Eve Sığar Uygulaması'nda 3 ay önceki görüntüsü bembeyazdı. ancak haritaya bugün kaldığındaki Tekirdağ koronavirüs vakalarında artış olduğu ve durumun tedirgin edici bir hal aldığı görüldü.

 

YASAK GELDİ

Tekirdağ'da artan vaka sayısının önüne geçmek adına 65 yaş süstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Buna bağlı olarak artık 65 yaş üstü vatandaşları saat 10.00 - 16.00 arasında sokağa çıkamayacaklar.

 

VATANDAŞLAR ŞOK OLDU


 
Hayat Eve Sığar uygulamasında Tekirdağ ilinin 3 ay önceki görüntüsü ile şimdiki görüntüsü karşılaştırıldığında vatandaşlar, durumun ciddiyetinin farkına vardı.


RİSKLİ İL OLDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçtiğimiz günlerde koronavirüs salgınında örnek olarak tanımlanan Tekirdağ ilinin şimdi riskli iller arasında olması, salgının ne kadar tehlikeli bir boyuta ulaştığını bir kere daha gösterdi.

 

SON 1 AYDA ARTTI

Tekirdağ, koronavirüsle mücadele kapsamında, kurallara uyan ve tedbirlere dikkat eden örnek il olarak gösteriliyordu. Ancak Tekirdağ, son 1 ayda vaka sayılarında hızlı bir artış yaşayarak, riskli iller arasında yer aldı.

 

DHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gerçek Bir Hikaye!
Gerçek Bir Hikaye!
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP "CANDAŞ YALÇIN TALİPOĞLU "