Hamile olduğunu bilmeyen ve Apandisit şikayetiyle hastaneye kaldırılan kadın, ambulansta doğum yaptı

Hamile olduğunu bilmeyen ve Apandisit şikayetiyle hastaneye kaldırılan kadın, ambulansta doğum yaptı
Hamile olduğunu bilmeyen ve Apandisit şikayetiyle hastaneye kaldırılan kadın, ambulansta doğum yaptı Menekşe Yalçın

Geçtiğimiz günlerde apandisit şikayetiyle hastaneye kaldırılan 27 yaşında Chelsea Keenan, ambulansta doğum yapmak zorunda kaldı.

Hamile olduğunu fark etmeyen anne, sağlık görevlilerine haber verdi ancak hala adet gördüğü ve hiçbir belirti olmadığı için ağrısının apandisitten kaynaklandığına neredeyse emindi.

Üç çocuk annesi olan Chelsea, ambulansta hastaneye gidereken bebeğin geldiğini hissetti.

"Doğum yaptığımı ve ıkınmam gerektiğini söylediğimde bana inanmadılar. Bu süreçte düzenli olarak regl oldum ve bedenimde bir değişiklik olmadı. Şu an etrafımdakilere onun saklandığını söylüyorum. Bir anne olarak bu tarz hikayeleri duyduğumda asla inanmazdım. Ta ki başıma gelene kadar."

Doğum yaparken Chelsea'nin yanında olan tek kişi sağlık görevlisiydi. Ama ne yazık ki olay bununla da bitmedi. Yoğun bakım ünitesine kabul edilen bebeğin kilosunun 2.5 olduğu söylendi ve 35. haftada doğduğu tahmin edildi.

"Minik bebeğimin vücudunun dışındaki organları korumak için onu sardılar ve önümüzdeki 24 saat hayatta kalamaz ise öleceğini söylediklerinde kahroldum. Covid yüzünden hastanede yapayalnızdım"

O geceyi sağ bir şekilde atlatan minik bebek, ertesi gün başka bir hastaneye sevk edildi ve uzmanlar tarafından bakımı üstlenildi.

Elliot’ın durumu için kesin bir şey söylenmedi ancak hamilelik sürecinde mide duvarı iç organları korumak için tam olarak gelişmemişti. Sol bacağının neden düzgün bir şekilde olmadığı ise tam olarak açıklanamadı. Çifte, bebeklerinin stoma operasyonu geçireceği ve hayatı boyunca kolostomi torbasına ihtiyaç duyacağı söylendi.

"Elliot, rektum olmadan doğdu ve bu nedenle asla normal kaka yapamayacak." Operasyon geçirdiğinde henüz bir aylık olan bebeğin bacağının da ilk doğum gününden önce kesilmesi gerektiği söylendi.

Doğduğu andan itibaren birçok operasyon geçiren minik Elliot, tüplerle besleniyor fakat ailesi özellikle kardeşleri onu çok seviyor. Chelsea, bu konuyla ilgili 'Gerçekten travmatik bir süreçti ve hiçbir ebeveynin bunları yaşamaması gerekiyor ama Elliot tam bir savaşçı ve biz de o savaştığı sürece onunla savaşacağız.' dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gerçek Bir Hikaye!
Gerçek Bir Hikaye!
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP "CANDAŞ YALÇIN TALİPOĞLU "