Corona virüs hastalığında en kritik belirti belli oldu!

Corona virüs hastalığında en kritik belirti belli oldu!
Corona virüs hastalığında en kritik belirti belli oldu! Menekşe Yalçın

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü salgını hakkında önemli bir açıklama yapmış ve flaş bir uyarı yapmıştı. Bu açıklamada Bakan Koca virüsün burundan daha çok bulaştığının kanıtlandığını belirtmişti. Bunun üzerine en kritik belirti belli olurken vücudun ciğerleri korumak için kurban verdiği belirtildi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında corona virüsün burun yoluyla bulaştığını belirtti. Prof. Dr. Aytığ Altundağ Sabah Gazetesine konu hakkında önemli bir açıklama yaptı. Altundağ açıklamalarında virüsün akciğerlere gitmek yerine ilk savaşı burunda verdiğini vücudun ise ciğerleri korumak için burada kurban verdiğini belirtti. 

VÜCUT KURBAN VERİYOR


 
Prof. Dr. Aytuğ Altundağ açılamalarında virüsün akciğerlere gitmek yerine ilk savaşı burunda verdiğini koku kaybı olanların hastalığı hafif geçirebildiğini bunun bir kriter olduğunu vücudun sanki kokuyu kurban verdiğini belirtti.
Corona virüse yakalananların yaşadığı en baştaki belirtilerden biri de koku kaybıdır. Hastalar arasında kalıcı koku kaybı yaşayanlar olduğu gibi koku kaybına ilişkin yapılan araştırma da Amerikan Kulak Burun Boğaz Derneği'nin yayın organı American Otolaryngology-Head and Neck Surgery dergisinde yayınlandı. 

EN ÇOK KOKU ALANLAR KOKU KAYBI YAŞIYOR

Türkiye'de ve dünyada corona virüsü hastalığı sonrasında koku kaybı yerine gelmeyen hastaların mevcut olduğu belirtilerek bu hastalarda burnun çatı kısmında koku alma tarafı daha geniş. En iyi koku alan kişilerin en çok koku kaybı olan kişiler olduğu da belirlendi.


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gerçek Bir Hikaye!
Gerçek Bir Hikaye!
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP "CANDAŞ YALÇIN TALİPOĞLU "