Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Akın Zorunlu Olmayan Evden Çıkmasın Dedi ve Ekledi: Bu Kış Ağır Geçecek

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Akın Zorunlu Olmayan Evden Çıkmasın Dedi ve Ekledi: Bu Kış Ağır Geçecek
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Akın Zorunlu Olmayan Evden Çıkmasın Dedi ve Ekledi: Bu Kış Ağır Geçecek Menekşe Yalçın

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Akın, özellikle gençlerin maske kuralına uymadığını belirtti. Bizi ağır bir kışın beklediğini vurgulayan Prof. Dr. Akın, "Şimdi ağır bir kış geçireceğiz, herkes buna hazır olsun. Özellikle bizim için zor aylar Kasım ve Aralık olacak gibi görünüyor" dedi."
Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, halk sağlığı uzmanı ve aynı zamanda Bilim Kurulu üyesi olan Prof. Dr. Levent Akın ile görüşmesinden notlar aktardı. Sarıkaya, Akın'ın özellikle İstanbul'dan gelen verilerin yeni önlemler alınması gerektiğine işaret ettiğini ve bunu anlamak için 10 günlük tabloya bakılması gerektiğini vurguladığını kaydetti. Sarıkaya şöyle devam etti:
"Kasım ve aralık zor geçecek"
“Eğer zorunlu değillerse evlerinden kimse çıkmasın, durum o denli sıkıntılı” uyarısında da bulundu.

İstanbul’un bu noktaya geleceğini Habertürk olarak önceden gördüğümüzü, yaz döneminde mekanlarla ilgili yayınlarımızda da bunu net ortaya koyduğumuzu hatırlattı.

Ancak birçok kişinin, özellikle genç yaşta olanların maske konusundaki tutumunun kendisini hayrete düşürdüğünü de kayda geçirip ekledi:

“Sonunda bu noktaya gelindi. Şimdi ağır bir kış geçireceğiz, herkes buna hazır olsun. Özellikle bizim için zor aylar Kasım ve Aralık olacak gibi görünüyor…”


Bu tahmini yaptıktan sonra, yukarıdaki temennisini de dile getirip sözlerini sürdürdü:

“Çok büyük bir tehlike altındayız. Dünya gibi bütün Türkiye’de yükseliyor ve hiçbirinde durum iyi değil. Sağlık çalışanlarında da ciddi bir bıkkınlık başladı. Devlet otoritesinin bu bıkkınlığı aşması lazım; bunun için sadece maaş değil, başka mekanizmalara da ihtiyacı var. Deprem de üzerine tuz biber ekti…”

Tedbirlerin etkisinin gelecek hafta sonu görülebileceğine de dikkat çekti.

Havaların soğuk gitmesi halinde, içeri kapanma daha artacağı için tedbirlerin de yeterli olamayabileceğini vurguladı.

“Zaten yeterince yüksek vakamız var, bunun üzerine yenileri biner” dedi.

Prof. Dr. Yavuz: "İstanbul'da her gün binden fazla kişi kovid şüphesiyle hastaneye başvuruyor"
Bilim Kurulu'nun bir diğer üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz da İstanbul'da tablonun ağırlaştığına dikkat çekti. İstanbul'da kovid şüphesiyle günde binden fazla kişinin hastanelere başvurduğunu ifade eden Yavuz, bunların önemli bir kısmının pozitif çıktığını belirtti. Yavuz, kurallara sıkı sıkıya uyulması çağrısında bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gerçek Bir Hikaye!
Gerçek Bir Hikaye!
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP "CANDAŞ YALÇIN TALİPOĞLU "