Bakan Koca'dan Sokağa Çıkma Yasağı Ve Kimlerin Grip Aşısı Yaptıracağına Dair Açıklama

Bakan Koca'dan Sokağa Çıkma Yasağı Ve Kimlerin Grip Aşısı Yaptıracağına Dair Açıklama
Bakan Koca'dan Sokağa Çıkma Yasağı Ve Kimlerin Grip Aşısı Yaptıracağına Dair Açıklama Handan Taşgın

SON DAKİKA HABERİ: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın toplantısı düzenliyor. Salgının Anadolu'da ikinci zirve döneminde olduğunu söyleyen Bakan Koca, "Riskli bir yükselişle karşı karşıyayız" dedi.Bakan Koca, sokağa çıkma yasağıyla ilgili oalrak da, "Sokağa çıkma yasağı gibi bir tedbir düşünmüyoruz. " dedi.
Salgınla mücadelede tedbirlerden daha güçlü birsilahımız yok. 

GRİP AŞISI

2021 yılının grip aşısının siparişini şimdiden veriyoruz. 2020 yılının aşısını dageçen sene yaptık. Pandemiyle birlikte grip aşısının önemi daha da arttı. Bu sene 1 milyon 300 bin grip aşısını tedarik etmiş olduk. 400 bin doz grip aşısı eczanelerde. Grip aşılarını daha da artırmak için yoğun bir gayret içindeyiz. Grip aşısı geçen yıla göre 2 kat artacak.

GRİP AŞISINDA ÖNCELİK KİMLERE VERİLECEK?

Bilim Kurulu grip aşısı içim kimlere öncelik verilmesi gerektiğini belirledi. Grip aşısı riskli gebelere, 65 yaş üzerindeki kronik hastalara, 5 yaş altı kronik hastalara, riskli çalışan sağlık çalışanlarına, organ nakli olanlara yapılacaktır. Grip aşısını 3 milyon doza çıkarmak için çalışıyoruz. 

AŞI ÇALIŞMALARI

Aralık ayında bağışıklık düzeyinin geliştiğine kanaat getirirsek Türkiye'de 5 milyon aşılama yapabiliriz. Aralık ayında Covid-19 aşısı uygulanabilir. 

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Önümüzdeki 2-3 hafta içinde elde edeceğimiz bilgiler ışığında belirgin artış görmezsek diğer sınıflar da açılablir. Okullarla ilgili ciddi bir durum yok.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Sokağa çıkma yasağı gibi bir tedbiri düşünmüyoruz. Mevcut tedbirlere uyulmalı, esnek mesai ciddi anlamda devreye giriyor olmalı. Esnek mesai sistemini kamuyla birlikte özel sektör de uygulamalı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tonguç'la 6. Sınıf Türkçe için Çalışma Planı Hazırlığı
Tonguç'la 6. Sınıf Türkçe için Çalışma Planı Hazırlığı
HERKESİN EVİNDE KOVİD-19 AŞISI VARDIR. HERKES BUNU BİLMELİ ÇOK ÖNEMLİ!
HERKESİN EVİNDE KOVİD-19 AŞISI VARDIR. HERKES BUNU BİLMELİ ÇOK ÖNEMLİ!