D VİTAMİNİ ve KORONAVİRÜS’e DİRENÇ: Mutlaka Okumalısınız

D VİTAMİNİ ve KORONAVİRÜS’e DİRENÇ: Mutlaka Okumalısınız
D VİTAMİNİ ve KORONAVİRÜS’e DİRENÇ: Mutlaka Okumalısınız Menekşe Yalçın

Değerli okurlarım, Prof. Canan Karatay insan sağlığının temelinde bağışıklık sisteminin güçlü olmasını öncelikli gören bir hekim. Bilinçli beslenmenin ilaçlardan daha önemli olduğunu ifade ettiği için tıp çevrelerinde birçok tartışmalara yol açmış biri. Geçen gün İskoçya ve Fransız hükümetlerinin D vitamini ile ilgili bir yayınını benim de dahil olduğum bir grupla paylaştı. Kendisine teşekkür ediyor ve izniyle sizlerle aşağıda paylaşıyorum. Selamlar, sağlıklı günler.
***
İskoçya, Wuhan koronavirüsü ile mevcut durumu yansıtmak için yakın zamanda D vitamini hakkındaki resmi kılavuzunu güncelledi. Oradaki hükümet, "insanların yeterli D vitamini düzeylerini korumalarının önemli olduğunu" söylüyor ve yüksek risk gruplarındaki kişilerin "günlük takviye almaları" gerektiğini ekliyor.
Fransa da aynı şekilde insanların yeterli seviyelerin korunmasına yardımcı olmak için D vitamini takviyesi yapmalarını tavsiye ediyor. Fransız hükümeti, 60 yaşın üzerindekilerin, eğer testler eksik olduklarını gösteriyorsa, "50.000 ila 100.000 IU arasında bir bolus dozu" almaları gerektiğini savunuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gerçek Bir Hikaye!
Gerçek Bir Hikaye!
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP "CANDAŞ YALÇIN TALİPOĞLU "