Ekim Ayı İçin Meteoroloji Uzmanlarından Korkutan Uyarı: Çöl Sıcakları Geliyor

Ekim Ayı İçin Meteoroloji Uzmanlarından Korkutan Uyarı: Çöl Sıcakları Geliyor
Ekim Ayı İçin Meteoroloji Uzmanlarından Korkutan Uyarı: Çöl Sıcakları Geliyor Handan Taşgın

TÜRKİYE’nin batısında 2 gündür etkili olan serin ve yağışlı havanın ardından aşırı sıcak hava geliyor. Cumartesi gününden itibaren artan değerler ile İstanbul, İzmir ve Muğla’da görülecek sıcaklık dereceleri paylaşıldı.İstanbul’u vuran dolu, kışın habercisi olarak düşünülüyordu ancak veriler işin tam tersi olduğunu gösterdi. Cezayir ve Libya çölleri üzerinden gelecek sıcak hava dalgası ile 7. sıcak hava dalgasını yaşayacağımız belirtildi. NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, Ekim ayında Temmuz değerleri görüleceğini belirterek beklenen sıcak havaya ilişkin bilgiler verdi.

Dilek Çalışkan, ”Eylül ayı tamamen sıcak geçti. 2 gün bir serinlik yaşadık. Ancak yaz bitmiyor” diyerek sıcaklıkların hafta sonundan itibaren yeniden yükseleceğine işaret etti.Yurt genelinde artacak ama..: Çok uzun yılların en sıcak sonbaharı olduğu da belirten Çalışkan, ”Sıcaklık artışı yurt genelinde olacak ancak bundan en çok Marmara ve Ege Bölgesi etkilenecek” dedi.

Sıcaklıklardaki belirgin artışlarla hafta başından perşembe gününe kadar sıcaklıkların çok yüksek olduğunu söyleyen Çalışkan, ”Bu sıcaklıklar Temmuz değerlerinde. İstanbul 32, İzmir, Muğla ve Ege genelinde dereceler 35’lere kadar çıkacak” bilgisini verdi.O bölgelere yağış ve dolu uyarısı Ancak sıcak hava dalgasının ardından yeniden kuvvetli yağış gelebilir. Öte yandan hafta sonu zayıf rüzgarlarla birlikte yurdun büyük bir kesminde sis görüleceğini söyleyen Çalışkan; yarın Trabzon, Artvin, Ordu, Rize, Ardahan, Van, Ağrı, Hakkari için de kuvvetli yağış ve dolu uyarısında bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tonguç'la 6. Sınıf Türkçe için Çalışma Planı Hazırlığı
Tonguç'la 6. Sınıf Türkçe için Çalışma Planı Hazırlığı
HERKESİN EVİNDE KOVİD-19 AŞISI VARDIR. HERKES BUNU BİLMELİ ÇOK ÖNEMLİ!
HERKESİN EVİNDE KOVİD-19 AŞISI VARDIR. HERKES BUNU BİLMELİ ÇOK ÖNEMLİ!