Kurban Bayramında Bazı İllere Sokağa Çıkma Yasağı Gelebilir

Kurban Bayramında Bazı İllere Sokağa Çıkma Yasağı Gelebilir
Kurban Bayramında Bazı İllere Sokağa Çıkma Yasağı Gelebilir Menekşe Yalçın

Yeni tip korona virüs(Kovid-19) salgınına karşı verilen mücadelede dikkat çeken yeni bilgiler ortaya çıktı. Yapılan araştırmada toplum bağışıklığının çok düşük olduğu ve Kurban Bayramı’nda bazı illere kısıtlama getirilebileceği belirtildi.
Türkiye Gazetesi’nden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre, toplumda yüzde 20 civarında olduğu tahmin edilen grubun kurallara uymaması nedeniyle korona virüsle mücadelede istenilen sonuçlara ulaşılamıyor. Bu durum karşısında, yaklaşan Kurban Bayramı’nda bazı illere sokağa çıkma kısıtlaması getirilebilir.
"İSTANBUL’DA EN AZ YÜZDE 15-20 BEKLİYORDU ANCAK..."
Sağlık Bakanlığı'nın Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile birlikte yaptığı ve 153 bin kişiyi kapsayan antikor testlerinde, bağışıklık oranı beklenenin çok altında çıkmıştı.Uzmanlar, özellikle İstanbul’da bu oranı en az yüzde 15-20 bekliyordu ancak bu ildeki bağışıklık oranı yüzde 3 civarında kaldı. Toplum bağışıklığından söz edilebilmesi için daha önce hastalığı geçirenlerin oranının en az yüzde 50-60 civarında olması gerekiyor. Elde edilen bu sonuçlarla, toplum bağışıklığının söz konusu olmayacağı belirtilirken, korona virüs açısından en fazla risk barındıran meslek grubu olan sağlık personelinde bile bağışıklık oranının yüzde 4 civarında olduğu tespit edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gerçek Bir Hikaye!
Gerçek Bir Hikaye!
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP "CANDAŞ YALÇIN TALİPOĞLU "