Havai Fişek Fabrikasında ki Patlama Sonrası Çok Acı Detaylar Ortaya Çıktı

Havai Fişek Fabrikasında ki Patlama Sonrası Çok Acı Detaylar Ortaya Çıktı
Havai Fişek Fabrikasında ki Patlama Sonrası Çok Acı Detaylar Ortaya Çıktı Handan Taşgın

Havai fişek fabrikasındaki patlamada hayatını kaybedenlere veda
Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasındaki patlamada hayatını kaybeden dört işçiden biriydi Havva Çelik. Dokuz yıldır çalıştığı fabrikada daha önce gerçekleşen patlamalardan yara almadan kurtulmuştu. Atlattığı tehlikelere rağmen iki çocuğu ve ailesi için çalışmaya devam ediyordu. Ancak bu sefer olmadı...
Sakarya'nın Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasında dün meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 46 yaşındaki Sebahattin Tepeçınar (46) ve Havva Çelik (45) son yolculuklarına uğurlandı.

Tepeçınar ve Çelik'in cenazeleri yapılan otopsi incelemelerinin ardından yaşadıkları Sakarya'nın Akyazı ilçesine getirildi.

Ailelerine teslim edilen Sebahattin Tepeçınar ve Havva Çelik'in Türk bayrağına sarılı tabutları daha sonra cenaze töreni için Merkez Gazi Süleyman Paşa Camii'ne götürüldü.


Kılınan cenaze namazlarının ardından evli ve üç çocuk babası olduğu öğrenilen Tepeçınar ve evli ve iki çocuk annesi olduğu öğrenilen Çelik'in cenazeleri toprağa verilmek üzere ilçede bulunan aile kabristanlıklarına gönderildi.

DAHA ÖNCEKİ PATLAMALARDAN YARALANMADAN KURTULDU

Öte yandan, evli ve iki çocuk annesi olduğu öğrenilen Havva Çelik'in fabrikada dokuz yıldır çalıştığı ve daha önce fabrikada yaşanan patlamalarda yaralanmadan kurtulduğu öğrenildi.


Havai Fişek fabrikasında hayatını kaybeden Havva Çelik'in oğlu Ogün Çelik, Hatay'ın İskenderun ilçesinde bulunan Deniz Er Eğitim alayında askerlik görevini yaparken, yemekhanede yemek yediği anda haberi gördüğü ve yolda gelirken internet sitelerinde annesinin hayatını kaybettiğini öğrendiği belirtildi. (İHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HERKESİN EVİNDE KOVİD-19 AŞISI VARDIR. HERKES BUNU BİLMELİ ÇOK ÖNEMLİ!
HERKESİN EVİNDE KOVİD-19 AŞISI VARDIR. HERKES BUNU BİLMELİ ÇOK ÖNEMLİ!
OKULLARDA SON DURUM. EĞİTİM ÖĞRETİM BÖYLE BAŞLAYACAK.
OKULLARDA SON DURUM. EĞİTİM ÖĞRETİM BÖYLE BAŞLAYACAK.