Bu Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Uygulanmayacağı Tek İlçe Belli Oldu

Bu Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Uygulanmayacağı Tek İlçe Belli Oldu
Bu Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Uygulanmayacağı Tek İlçe Belli Oldu Handan Taşgın

Hafta sonu gerçekleştirilecek olan YKS'den dolayı belirli saat aralıklarında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Muğla'nın Marmaris ilçesinde tatil için bulunanlar hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasında plajları kullanıp, turistik ziyaretler gerçekleştirebilecekler.
Muğla'nın Marmaris ilçesinde tatil için bulunanlar hafta sonu sokağa çıkma yasağında plajları kullanıp, turistik ziyaretler gerçekleştirebilecek. Bu bağlamda hafta sonu ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan YKS'den dolayı belirli saatler arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 
Marmaris Kaymakamlığı tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun, Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy başkanlığında toplandığı belirtilerek YKS'nin halk sağlığı açısından en uygun koşullarda gerçekleştirilebilmesi için 27 Haziran'da 09.30 ile 15.00 ve 28 Haziran'da da 09.30 ile 18.30 saatleri arasında belirli istisnalar çerçevesinde sokağa çıkma kısıtlaması getirildiği ifade edildi. 

YASAKTAN MUAF OLACAKLAR

 
Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada kısıtlama boyunca yerli ve yabancı misafirlerin daha önceden yapılmış rezervasyonları ve bundan sonra yapılacak tur satışlarının olumsuz etkilenmemesi adına önlem alındığı vurgulanarak şöyle devam edildi:
"Halihazırda konaklayan ya da konaklama ve tur rezervasyonları yaptırmış olan turistler, kısıtlama sürecince plajlardan yararlanıp (konakladıkları tesise ait plaj bulunmaması halinde halk plajları dahil), müze ve ören yerleri ile tarihi, kültürel, dini anıt, ibadethane ve türbe ziyaretleri yapabilecek"

Gerçekleştirilen toplantıda belirtilen hizmetleri sunacak işletme ve yerlerde çalışanların da sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasına karar verildiği vurgulandı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HERKESİN EVİNDE KOVİD-19 AŞISI VARDIR. HERKES BUNU BİLMELİ ÇOK ÖNEMLİ!
HERKESİN EVİNDE KOVİD-19 AŞISI VARDIR. HERKES BUNU BİLMELİ ÇOK ÖNEMLİ!
OKULLARDA SON DURUM. EĞİTİM ÖĞRETİM BÖYLE BAŞLAYACAK.
OKULLARDA SON DURUM. EĞİTİM ÖĞRETİM BÖYLE BAŞLAYACAK.