Son Dakika: Vaka Sayılarının Arttığı 5 İlimiz Açıklandı

Son Dakika: Vaka Sayılarının Arttığı 5 İlimiz Açıklandı
Son Dakika: Vaka Sayılarının Arttığı 5 İlimiz Açıklandı Handan Taşgın

Yapılan toplantılar kapsamında seyahat yasağının kalkması ile birlikte vakaların Anadolu illerine yayıldığı belirtildi. Mart ve Nisan aylarında vaka sayısının yüzde 60’ı İstanbul’da görülürken şimdi diğer kentlerdeki vaka oranının yüzde 60’a çıktığı belirtildi. Bu veriler illerden gelen haberler ile destekleniyor.
BURSA
Bursa Valisi Yakup Canbolat sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Canbolat açıklamalarında Bursa’da corona virüsü vakalarının arttığını belirtti ve “Hijyene, sosyal mesafe kuralına, maske kullanımına mutlaka uyalım, uymayanları uyaralım” ifadelerini kullandı.

ARDAHAN
Bunun yanı sıra Ardahan’da vaka sayıları sıfırlanmıştı. Ancak şehir dışından gelenler nedeniyle 18 kişide corona virüsü tespit edildiği belirtildi. Bunun ardından 5 ilçede maskesiz sokağa çıkma yasağı getirildi.

 


 
ADANA
Adana Valiliği, vaka sayısında önemli oranda artış meydana geldiğini belirtti ve kenteki camilerden anons yapılarak “Dikkat koronavirüs vaka sayısı arttığı için maske takalım, sosyal mesafeye uyalım” denildi.

KONYA
Bilindiği gibi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçen hafta Konya’daki hasta sayısının artışına dikkat çekmişti. Bu bağlamda Çumra’da taziye ziyaretinde 22 kişiye virüs bulaşınca bir köy karantinaya alındı.

 

KOCAELİ
Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’na giren bir öğrencinin testi pozitif çıkmıştı. Adayın corona virüsü olduğu öğrenilince tek başına başka bir salonda sınava girmesi sağlandı. Temas ettiği 15 öğrenci ve bir öğretmen de izolasyona alındı.


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HERKESİN EVİNDE KOVİD-19 AŞISI VARDIR. HERKES BUNU BİLMELİ ÇOK ÖNEMLİ!
HERKESİN EVİNDE KOVİD-19 AŞISI VARDIR. HERKES BUNU BİLMELİ ÇOK ÖNEMLİ!
OKULLARDA SON DURUM. EĞİTİM ÖĞRETİM BÖYLE BAŞLAYACAK.
OKULLARDA SON DURUM. EĞİTİM ÖĞRETİM BÖYLE BAŞLAYACAK.