Son Dakika: 40 İlimizde Maskesiz Sokağa Çıkmak Yasaklandı. İşte O İller

Son Dakika: 40 İlimizde Maskesiz Sokağa Çıkmak Yasaklandı. İşte O İller
Son Dakika: 40 İlimizde Maskesiz Sokağa Çıkmak Yasaklandı. İşte O İller Handan Taşgın

Corana Virüs Vaka Sayısı ile Beraber Maske Takmanın Zorunlu Olduğu İller Sayısında Artış Yaşandı! İşte Maskesiz Sokağa Çıkma Yasağı Olan Şehir Listesi Türkiye korana virüs salgını sonrasında yeni normale geçiş dönemine adapte olmaya çalışırken yasakların kalkması ile bazı şehirlerde korana virüs vaka sayısı korkutucu boyutlara ulaştı. Yaşanan artış sonrasında bazı illerde maskesiz sokağa çıkma yasağı getirildi. Maske takma zorunluluğu olan illerin sayısı hızla artarken maskesiz sokağa çıkma yasağı cezası ne kadar? soruları da tekrar gündeme geldi. İşte, maskesiz sokağa çıkmak yasak olan iller listesi ile sokağa çıkarken maske takmanın zorunlu olduğu iller için sokağa maskesiz çıkanlara uygulanan para cezası tutarı..

Korana virüs vaka sayasında yeni normal dönemi ile yaşanan rekor artış İl Hıfzısıhha Kurulları için yeni kararlar alınmasını zorunlu kıldı.  Bazı illerde yaşanan yeni vaka sayılarındaki artışın korkutucu boyutlara gelmesi ve ikinci dalga endişesi yaratması ile sokağa çıkarken maske takma zorunluluğu getirildi.

  SOKAĞA ÇIKARKEN MASKE TAKMAK ZORUNLU MU?

Hayır, Türkiye geneli için alınan bir karar bulunmuyor. Yani ülke genelinde sokağa çıkarken maske takma zorunluluğu uygulanmıyor.  Ancak konu hakkında yetki İl Hıfzısıhha kurullarına verildiği için korana virüs vaka sayısının yüksek olduğu illerde ile özel kararlar alınabiliyor. Bu kapsamda bazı illerde alınan kararlar kapsamında maske takma zorunluluğu uygulanabiliyor.  Bu iller Valiliklerin kendi resmi internet siteleri üzerinden yapılan açıklama ile duyuruluyor.

  SOKAĞA ÇIKARKEN MASKE TAKMANIN ZORUNLU OLDUĞU İLLER HANGİLERİ? MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU OLAN İLLERİN LİSTESİ VE İSİMLERİ! 

Korana virüs vaka sayısı için yaşanan rekor artış sonrasında tedbir amaçlı bazı illerde hastalığın yayılımını engellemek adına maske takma zorunluluğu getirildi.  Bazı illerde belirli cadde ve kalabalık meydanlar ile şehir merkezlerine giriş noktalarında maske zorunluluğu uygulanırken aşağıdaki listede yer alan illerde ise şehrin tamamında maskesiz sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bu iller şu şekilde sıralanıyor;

Kütahya,

Kars,

Elazığ,

Erzurum,

Iğdır,

Şanlıurfa,

Adıyaman,

Afyonkarahisar,

Aydın, Balıkesir,

Bartın,

Denizli,

Düzce,

Kastamonu,

Muğla,

Uşak,

Rize,

Karabük,

Kayseri,

Sakarya,

Siirt,

Tunceli,

Kırıkkale,

Kırklareli,

Isparta,

Burdur,

Konya,

Kahramanmaraş,

Gaziantep,

Gümüşhane,

Bolu,

Kocaeli,

İzmir,

Mardin,

Amasya,

Malatya,

Zonguldak,

Karaman,

Diyarbakır 

Bursa

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
A.kadir     2020-06-10 Istanbul un olmaması sizcede tuhaf değil mi. Zaten vaka ve ölümlerin çoğu istanbul da oldu. Enteresan...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HERKESİN EVİNDE KOVİD-19 AŞISI VARDIR. HERKES BUNU BİLMELİ ÇOK ÖNEMLİ!
HERKESİN EVİNDE KOVİD-19 AŞISI VARDIR. HERKES BUNU BİLMELİ ÇOK ÖNEMLİ!
OKULLARDA SON DURUM. EĞİTİM ÖĞRETİM BÖYLE BAŞLAYACAK.
OKULLARDA SON DURUM. EĞİTİM ÖĞRETİM BÖYLE BAŞLAYACAK.