65 YAŞ ÜSTÜ OLMAK

65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı gelmiş diye sevinen embesiller, iki gün sonra da size geliyor aynı şey.

 65 YAŞ ÜSTÜ OLMAK
 65 YAŞ ÜSTÜ OLMAK Ahmet Doğru

 

65 yaş üstü fellik fellik geziyormuş da araçlar bedava imiş de, evet haklısınız biliyormusunuz bizler yani 65 yaş üzeri olanlar, sizlerin şu an sahip olduğunuz olanaklara asla sahip olamadık. Biliyormusunuz ben daha otuzun da yoktum üç evladım ile yalnız kaldım. Gündüz belediyede ,akşam da evimin bir odasını atölye yapmıştım dışarıya seramik boyuyordum. Gecenin saat üçüne kadar, sabah da kalkıp ise gidiyordum sadece çocuklarım kimseye muhtaç olmasın diye.
Hiç yüzsüzlük yapmadık,kimsenin .kapısını çalmadık bir lokma ekmek diye, kendi yağımızla kavrulmayi öğrendik çok genç yaşta.
Çünkü bizlerin omuzlarına tasiyabilecegimiz den çok yük yüklenmişti.
Evet biz 65 yaş ve üstü, bar disko bilmezdik en fazla sinema ya tyatro ya ve bazen de aile ortamın daki eğlencelere katılırdık.
Ta ki sizin bizlere 65 yaş ve üzeri diye hitap edene kadar. Bizler kendimiz için Hiç yaşayamadık hep sorumluluklarımız vardı, sizler gibi yani yeni nesil gibi biz bunun altından kalkamayız diye kaçmadık hiç bir zaman.

Evet biz 65 yaş üstü insanlar ,belki de sizlere göre yerimiz de duramıyoruz doğrudur, çünkü bizler hiç boş durmayı bilemedik ,yasam bize hep koşturmayı öğretti. Büyüklerimiz bize çalışan demir pas tutmaz derdi biz hep öyle kaldık.
Evet bizler 65 yaş üstü insanlar ,dostluğu iyi biliriz, incitmemeli düşünceli olmayı , yardımlaşmayı ve yardım etmeyi çok iyi biliriz.
Evet bizler 65 beş yaş üstü insanlar yardım etmeyi de severiz. Bize bedava bir dolaşım kartı verildi diye hepiniz laf ettiniz ya ,aslın da bizler bedava yaşamayı hiç bilmedik, çünkü bugün bile bir emekli maaşımız ile yardıma ihtiyacı olanlara hep koştuk.

Evet biz 65 beş yaş üstü insanlar bu Ülkeye çok şey kattık, ve eminim yarın bizlere birşey olduğun da sizler sevgisiz kalacaksınız. Sizin saçlarınızı biz okşadık, uzaklardan sizi seviyoruz diye bağırdık.
Evet biz 65 yaş üstü insanlar bir tarih idik. Sizler bir tarihin kapanışına tanıklık ediyorsunuz ama o ukalaca yorumlarınız ile bizleri inciterek yollayacaksınız yarınlar da aranızdan. Oysa bizler bizim nesil bir karıncayı bile incitmemiştır. Bir kuşun yuvasını bozmamıştır. Bir çiçeği koparmaya kıyamazdık biz.
Sizler hey yeni nesil çok bencil ve acımasızsınız. Oysa bizler sizleri böyle yetiştirmedik .
Yarın bu günler geçtiğin de, bir bayram sabahı o fellik fellik dediğin yaşlıların elini öpmeye gidemediğin de anlayacaksın ne demek istediğimi.

Ama ben biliyorum ,hepiniz böyle düşünmüyor içiniz de bizleri yürekten seven ,bizleri görünce gözlerinin içi gülen çocuklarımız, Sizler iyi ki varsınız.

Ayten üren

Arnavutköy

65 YAŞ ÜSTÜ OLMAK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gerçek Bir Hikaye!
Gerçek Bir Hikaye!
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP
OĞLUNDAN BABAYA MEKTUP "CANDAŞ YALÇIN TALİPOĞLU "