Korkulan oldu: Çocukların hayatını kaybetmesine neden olan virüs artık Türkiye’de! Belirtileri neler?

« geri 2 / 3 ileri »

Konu ile ilgili açıklama Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sancaktepe Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kliniği Şefi Prof. Dr. Şirin Güven tarafından yapıldı. İngiltere’de endişeye sebep olan virüsün artık ülkemizde de görülmeye başlandığı açıklandı. Boğaz enfeksiyonlarının mutlaka doktor kontrolünde antibiyotikle kontrol edilmesi gerektiği ifade edildi.

GÜNLÜK BAŞVURANLARIN SAYISI 1500’Ü BULUYOR
Güven açıklamasında İstanbul’da pek çok hastanenin çocuk acillerine özellikle yüksek ateş ve boğaz ağrısı ile başvuranların sayısı günlük 1000-1500 kişiyi bulduğunu söyledi.

“GÖRMEYE BAŞLADIK”
Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil ve Çocuk Sağlığı Hastalıkları Klinik Şefi Prof. Dr. Şirin Güven, “Menenjit etkenleri de damlacık yoluyla veya solunum salgıları ile bulaşabiliyor. Ülkemizdeki başarılı aşılama programları sayesinde bakteriyel menenjit vakalarını neredeyse hiç görmüyorduk. Ne yazık ki şu anda aşıyla önlenebilir Hib menenjiti veya ‘streptococcus pneumonia’ bakterisine bağlı menenjitlerini de görmeye başladık” dedi.

KALP HASARINA NEDEN OLABİLİR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Naci Görür’den yeni fay açıklaması! MTA haritasında çizilmemiş! Malatya depremi sonrası ortaya çıktı
Naci Görür’den yeni fay açıklaması! MTA haritasında çizilmemiş! Malatya depremi sonrası ortaya çıktı
Seçim öncesi Emekliye memura işçiye ek zam geliyor
Seçim öncesi Emekliye memura işçiye ek zam geliyor