Bu İki Grup EYT'den Yararlanamayacak

« geri 2 / 3 ileri »

EYT ile emekli olacaklar için artık son dönemece girildi. Aralık ayında Meclis’te yapılacak görüşmeler sonrası Ocak 15’te yürürlüğe girmesi beklenen Emeklilikte Yaşa Takılanlar Yasası öncesi işveren tarafında kıdem tazminatı hareketliliği yaşanıyor. EYT kapsamına dahil olmak isteyen milyonlarca kişi ise bunun formüllerini araştırıyor. Türkiye yeni yıla çalışma hayatında devrim niteliğinde değişiklikler yaparak girmeye hazırlanırken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin milyonların beklediği EYT için çok kritik olacak açıklamalara imza attı.
Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik'in sorularını yanıtlayan Bakan Bilgin, Aralık ayında çözülmesi beklenen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili kıdem tazminatından borçlanma ile emekliliğe kadar merak edilenleri anlattı.

DOĞUM VE ASKERLİK BORÇLANMASI SİGORTA BAŞLANGICI SAYILACAK MI?
Bakan Bilgin, “EYT için net tarih 8 Eylül 1999. Yıpranma hakkı, doğum ve askerlik borçlanmaları olsa bile işe başlangıç tarihi geriye çekilemez. Bunlar ancak eksik prim gün sayısını tamamlamak üzere yapılır. Yani o eksik kalan prim gün sayısını telafi eder. Ama işe başlangıcı geri çekmez. Öyle bir şey yok” dedi.
EMEKLİ ÇALIŞAN İÇİN ÖDENEN PRİME AYAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Naci Görür’den yeni fay açıklaması! MTA haritasında çizilmemiş! Malatya depremi sonrası ortaya çıktı
Naci Görür’den yeni fay açıklaması! MTA haritasında çizilmemiş! Malatya depremi sonrası ortaya çıktı
Seçim öncesi Emekliye memura işçiye ek zam geliyor
Seçim öncesi Emekliye memura işçiye ek zam geliyor