Kronik hastalığı olanlara her ay devletten 3.336 TL nakit destek verilecek. İşte başvuru şartları!

« geri 3 / 3 ileri »


Aile Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bu sosyal yardımdan yararlanmak için Tüberküloz ve SSPE hastalığına sahip olmak gerekiyor. Bu hastalık nedeniyle psiko-sosyal ve mali kayıplar yaşanabiliyor. Vatandaşlar zor durumda kalınca devletin yardım eli onlara uzatılıyor. Düzenli sosyal yardım ile bu hastaların yaşadıkları kayıpların bir kısmı telafi edilmeye çalışılıyor.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Aile Bakanlığı Kronik Hastalık Yardımı kapsamında sosyal yardım almak isteyenler başvuru işlemlerini nasıl yapabileceklerini merak ediyorlar. Öncelikle bu başvuru işlemleri ya bu hastalığa yakalanmış vatandaşlarca veya onlara bakmakla yükümlü kişi tarafından yapılabiliyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılan başvurular burada Mütevelli Heyeti tarafından incelenerek onaylanıyor. Hastaların bilgileri Halk Sağlığı Yönetim Sisteminden alınarak karar veriliyor.

AYLIK ÖDEMELER PTT’DEN!

Aile Bakanlığı Kronik Hastalık Yardımı kapsamında yapılan sosyal yardım için her ay 3.336 TL ödeme yapılıyor. Bu ödemeler PTT üzerinden veriliyor. Her ay ödeme gününde vatandaşlar adına bu ödemeler PTT’ye yapılıyor. Vatandaşlar veya vekilleri kimlik beyan ederek bu sosyal yardımı PTT’den çekebiliyorlar.

Kaynak: Emlak 365.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimya mühendisi eski müsteşardan önemli uyarı! Bu şekilde sakın tüketmeyin
Kimya mühendisi eski müsteşardan önemli uyarı! Bu şekilde sakın tüketmeyin
A101’de Kaçırılmayacak İndirimler! Bu Fiyatları Gören A 101'e Önünde Kuyruk Oluşturuyor
A101’de Kaçırılmayacak İndirimler! Bu Fiyatları Gören A 101'e Önünde Kuyruk Oluşturuyor