BİLGİ HER ŞEYDİR
Advert

Önce korona şimdi de kanser aşısı ürettiler! Uğur Şahin ve Özlem Türeci’den büyük başarı.

« geri 1 / 3 ileri »

Koronavirüs salgını dünyanın üzerine kâbus gibi çöktüğünde Pfizer ile birlikte bir aşı geliştirerek milyonlarca insanın hayatını kurtaran BioNTech’in kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin bir kez daha tüm dünyaya umut aşıladı.
Ülkemizin gurur kaynağı bilim insanları bu kez de kanseri alt edecek bir başarıya imza attı…

Pfizer aşısının arkasındaki uzmanlar, uzun vadeli bağışıklık tepkisini artırabilecek kişiselleştirilmiş bir Pankreas Kanseri tedavisi üzerindeki çalışmalarını tamamladılar. Pfizer/BioNTech’in Covid aşısının arkasındaki mucitler, pankreas kanserinin geri dönmesini durdurmak için Covid-19 aşısındaki aynı teknolojiyi kullandılar.
Her hasta için özel olarak hazırlanan Aşı, bağışıklık sistemini tümör hücrelerine saldırması ve hastalığı başarılı bir şekilde uzak tutması için kullanılacak.
Pfizer-BioNTech Covid-19 aşısının arkasındaki isimler Özlem Türeci ve Uğur Şahin, pankreas kanseri hastaları için geliştirdikleri aşı hakkında konuşmak üzere New York’taki doktorlarla bir araya geldi.

Türünün ilk örneği olan klinik çalışmasının I. Aşama sonuçları, bu hafta sonu Amerikan Klinik Onkoloji Derneği’nin (ASCO) Chicago’daki yıllık konferansında sunuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kısıtlamalar Geri Geliyor. Tarih Verilerek Uyarıldı
Kısıtlamalar Geri Geliyor. Tarih Verilerek Uyarıldı
Son Dakika.1999 Öncesi SSK Girişi Olanlar Dikkat!
Son Dakika.1999 Öncesi SSK Girişi Olanlar Dikkat!