BİLGİ HER ŞEYDİR
Advert

Ekonomik kalkınma paketi açıklandı! İşsizlere 2.137 TL para veriliyor: PTT’ye giderek paranızı alabilirsiniz

« geri 1 / 2 ileri »

İŞKUR işini bırakan ve gerekli şatları taşıyan herkese işsizlik maaşı ödemesi yapılırken bu destek ödemesi hakkında detaylar paylaşıldı. İşten çıkarıldıktan 30 gün içinde başvuru yapan işsizlere şartları taşıyarak başvurusu kabul edilmesi doğrultusunda aylık ödeme yapılıyor. Söz konusu ödemeler kişinin kimliğine yapılıyor ve PTT’ye giderek alınabiliyor. Söz konusu ödemeler ise İŞKUR üzerinden yapılıyor.

2.137 TL PARA VERİLİYOR
İŞKUR işini bırakan vatandaşlara gerekli şartları taşıyanlara aylık belirli miktarlarda ödeme yapacağını belirtti ve sigortalı olarak çalışırken kendi isteği dışında işsiz kalanlara belirtilen koşulları sağlamaları durumunda ödeme yapıldığı ifade edildi. Buna göre başvuru yapanlara en düşük 2 bin 137 TL para ödemesi yapılırken en fazla 4 bin 270 TL para ödemesi yapılıyor.
DUYURU YAPILDI
Bu ödemeler hakkında İŞKUR tarafından bir duyuru yayımlanırken duyuruda verilen işsizlik ödeneğinin ayrıntıları aktarılırken başvuru kanalları ve detaylar da paylaşıldı. Bu noktada İŞKUR tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kısıtlamalar Geri Geliyor. Tarih Verilerek Uyarıldı
Kısıtlamalar Geri Geliyor. Tarih Verilerek Uyarıldı
Son Dakika.1999 Öncesi SSK Girişi Olanlar Dikkat!
Son Dakika.1999 Öncesi SSK Girişi Olanlar Dikkat!