BİLGİ HER ŞEYDİR

Tüm öğrencilere 1.611 TL yardım parası ödemeleri başladı! İlkokul, lise ve üniversite öğrencileri Perşembe günü paralarını PTT’den alabilir

« geri 1 / 2 ileri »

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından eğitim giderlerinin karşılanması ve eğitim hayatının bölünmemesi amacı ile bir destek ödemesine başlanırken ilkokul lise ve üniversite öğrencilerine nakit para yardımı yapılıyor. Bakanlık tarafından birçok alanda destek ödemesi yapılıyor ve bu ödemelerden biri de eğitim hayatının devam etmesi için eğitim desteği oluyor. Öğrencilere verilen bu destekler maddi olarak veriliyor ve 1.611 TL ve farklı tutarlarda ödemeler yapılıyor. Bu ödemeler için banka hesabını ibraz etmeyen hak sahipleri kimlikleri ile PTT’den paralarını alabiliyorlar. Ancak bu ödemeden yararlanmak için başvuru yapmak gerekiyor. Başvurusu kabul edilen hak sahiplerine ise nakit ödemeler yapılıyor.

PTT ARACILIĞI İLE ALINABİLİR
2022 yılında sağlanan öğrenci parası ödemeleri, ilkokuldan üniversiteye kadar olan tüm dönemlerdeki öğrencileri yakından ilgilendirirken bu ödemeler başvurusu kabul edilen kişilere yapılıyor. İhtiyaç sahipleri paralarını PTT aracılığı ile de alabiliyorlar.


 
BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EŞLER BİRBİRİNİ NEDEN ALDATIR?
EŞLER BİRBİRİNİ NEDEN ALDATIR?
Sosyal medyayı ikiye böldü: Hangi rakamları görüyorsunuz?
Sosyal medyayı ikiye böldü: Hangi rakamları görüyorsunuz?