Neden Aynı Pijamayı 2 Gün Üst Üste Giymemeliyiz

« geri 1 / 3 ileri »

Ortalama bir erkek, pijamasını 13 günde bir değiştiriyor. Kadınlar ise genelde, pijamalarını kirli çamaşırların arasına atmak için 17 gece bekliyor. Çoğu kadının birden fazla pijama takımı olduğundan dolayı ne kadar zamandır giyildiklerini unutabiliyorlar. Çok kez giyilmiş bir pijama takımıyla yatağa girmek belki zararsız gibi görünebilir, ama aslında birtakım endişe verici sonuçlara yol açabilir.

1. Sağlıksız bir ortamda uyuyorsunuz.

Pijamalar cildinize temas eder. Eğer aynı kumaşı defalarca giyerseniz, bakteriler ve ölü deriler kıyafetinizde birikmeye başlayabilir. Nevresiminizi düzenli olarak yıkıyor olsanız bile, yıkanmamış geceliğe doğrudan temas ettiğinden, uzun süre temiz kalmayacaktır. Her gece aynı pijamaları giymek, tedavi etmesi zor olabilen enfeksiyonlara yol açabilir.

2. Mikropları diğer kıyafetlere aktarabilirsiniz.

Pijamalarınızı çamaşır makinesine attığınız zaman, üzerindeki bakteriler makinedeki diğer tüm çamaşırlara geçebilir. Geceliğinizi 2 hafta üst üste giydiyseniz, onu yıkamak mikropların çoğunu yok etmek için yeterli olmayacaktır ve böylece mikroplar ciltle temas eden diğer kıyafetlere de aktarılacaktır.

3. Uyku kalitenizi etkiler.

Yeni yıkanmış yatak çarşaflarının insana bir rahatlama hissi vermesi gibi, temiz gecelikle uyumak da aynı şekilde kendinizi tazelenmiş hissetmenizi sağlar. Terli pijamalarla yatağa girmek, kaşınmanıza sebep olarak geceleri uyumanıza engel olabilir.

4. Alerjilerinizi daha kötü hale getirebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ömür Boyu Dişçiye Gitmemek İçin Dişini Bu Yağ İle Fırçala
Ömür Boyu Dişçiye Gitmemek İçin Dişini Bu Yağ İle Fırçala
Her Çocuğun Öz Saygısını Artırmak İçin Ebeveynlerinden Duyması Gereken 10 Şey
Her Çocuğun Öz Saygısını Artırmak İçin Ebeveynlerinden Duyması Gereken 10 Şey