Advert

Bu sesi duyuyorsanız dikkat! Omicron varyantıyla ilgili şoke eden belirti!

« geri 1 / 2 ileri »

Tüm dünyanın mücadele ettiği koronavirüs salgınıyla ilgili kötü gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak ortaya çıkan Omicron varyantı paniğe neden oldu. Hızla yayılan Omicron Türkiye’ye de sıçradı. Ülkemizde vaka sayıları 30 binin üzerine çıktı. Bilim insanları Omicron varyantına ilişkin şaşırtan bir belirtiyi açıkladı. Omicron varyantından şüphelenen kişilerin belirtiyi hissetmeden duyabileceği açıklandı.

Omicron varyantı paniği sürüyor. İngiltere’den dikkat çeken Omicron varyantı belirtisi açıklaması geldi. Bilim insanları Omicron’dan şüphelenildiğinde yapılması gerekeni duyurdu. Omicron vakalarının belirtilerini açıklarken ilk semptomların hissedilmeden önce “işitileceğini” bildirdi.
BU BELİRTİ VARSA DİKKAT!
Ülkenin çok okunan gazetelerinden Daily Star, “Hastalık yayılırken bilim insanları Omicron’un ilk işaretlerinden birinin sadece dikkatlice kulak kabartarak bulunabileceğini söyledi. Bunun sebebi ise Omicron varyantının seste çatallanma ve boğukluk yaratması” yorumunu yaptı.

Gazeteye konuşan Covid Çalışma Uygulaması ZOE’nin başındaki isim olan Profesör Tim Spector, “Omicron varyantının en belirgin semptomları arasında burun akıntısı, baş ağrısı, halsizlik ya da boğuk ses olabilir” dedi. Öte yandan gece terleme ve hapşırmanın da yeni varyantla birlikte insanları tehdit eden semptomlardan biri olduğu belirtildi.

Gazete, Omicron varyantının boğazda verdiği hasar sebebiyle sesin akışını bozduğunu aktarırken, diğer semptomların ise grip benzeri olduğuna dikkat çekti.
OMİCRON VARYANTI NEDİR?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sigara ve alkol fiyatlarına dev zam geliyor
Sigara ve alkol fiyatlarına dev zam geliyor
Şekerbank 170 metrekare evi 13 bin TL peşinat ve 2.037 TL taksitle satıyor!
Şekerbank 170 metrekare evi 13 bin TL peşinat ve 2.037 TL taksitle satıyor!