Un, şeker ve sıvı yağ fiyatlarında indirim yapıldı: 4 litre Ayçiçek yağı 70 liraya düştü

« geri 1 / 3 ileri »

Son zamanlarda yaşanan dolar ve euro kurundaki artışlar ve enflasyonun artmasından kaynaklı olarak bazı ürünlere dev zamlar gelmişti. Bu zamlardan dolayı vatandaşlar oldukça şikayetçi durumda. Bundan dolayı vatandaşlar marketlerdeki indirimleri araştırmaya başladı. Kurdaki değişiklik ve enflasyondan kaynaklı olarak un, şeker ve sıvı yağ fiyatları vatandaşlar tarafından yakın markaja alınıyor. Bu kapsamda yapılan araştırmalara yanıt niteliğinde şeker, un ve sıvı yağ fiyatlarındaki indirim dikkat çekmeye başladı.

MARKALAR KENDİ ARASINDA REKABETE GİRDİ
2 Aralık itibari ile dolar kuru 13,36 TL seviyesine bulunurken euro kuru ise 15,12 lira seviyesinde bulunuyor. Artan döviz kurundan kaynaklı olarak marketlerdeki çoğu ürüne zam yapıldı. Zam yapılan ürünler arasında şeker, un ve sıvı yağ dikkat çekti. Bu kapsamda un ve şeker fiyatları 100 liraya kadar 5 litre sıvı yağ ise 200 liraya kadar çıktı.
Konu ile ilgili olarak A101’de 43 liraya satılan 5 KG toz şeker, Karlıdağ markasında 32 liraya satılmaya başlandı. Diğer marketlerde 30 liraya satılan un ise Oba markasında 5 KG un 23 liraya satılmaya başlandı. Bunun yanı sıra Sırma Ayçiçek Yağı ise 4 litre olarak 74 liraya satılmaya başlandı.

SATIŞ FİYATLARI
Şeker, un ve yağ fiyatları ise şöyle paylaşıldı:

Alıntı: Kamupersoneli.net
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ömür Boyu Dişçiye Gitmemek İçin Dişini Bu Yağ İle Fırçala
Ömür Boyu Dişçiye Gitmemek İçin Dişini Bu Yağ İle Fırçala
Her Çocuğun Öz Saygısını Artırmak İçin Ebeveynlerinden Duyması Gereken 10 Şey
Her Çocuğun Öz Saygısını Artırmak İçin Ebeveynlerinden Duyması Gereken 10 Şey