Uyurken Neden Bir Şeylere Sarılma İhtiyacı Hissedir? İşte Altında Yatan Gerçek Neden!

« geri 1 / 2 ileri »

Bu alışkanlık, çocukluğumuzdan itibaren fetal uyku pozisyonumuzla bağlantılı olsa da, mesele çocukluğumuza geri dönmekle ilgili değil. İster pelüş bir oyuncak, isterse onsuz uyuyamayacağınız yumuşak, sevimli bir yastık olsun, bunların birkaç nedeni vardır.
1. Horlamanızı veya uyku apnenizi azaltır.


Uyku apnesi, bir kişinin nefes almasının olması gerektiği kadar düzgün olmadığı bir uyku bozukluğudur. Bu, aslında, düzenli olarak rahatsız olan bir uyku ortamı yaratır gece boyunca sürekli uyandığınız ve sabah yorgunluğu ve gün boyu uyuşukluk hissini yaratır.

Yastığa sarılma alışkanlığınızın bu uyku bozukluğunu azaltmanın fiziksel faydası vardır. Bir vücut yastığına sahip olmak tüm vücudunuzu destekleyecek ve yanınızda uyumaya başlamanızı sağlayacaktır.

2. Kendinizi yalnız hissetmek istemezsiniz


Hepimiz sevimli uyuyanlar değiliz, ama yalnız olduğumuzda ve temelde bu şekilde olmaktan bıktığımızda ve bir yastığa sarılmak anlamına gelse bile tutunacak bir şeye ihtiyacımız var.

3. Güçlü bağlılığa değer veriyorsunuz


Bir yastığı kucaklamak, uykunuz sırasında size duygusal rahatlık sağlar. Bu uyku pozisyonunda , aslında ilişkilerinizde, özellikle de aile arasında güçlü bir bağa değer verenlerden birisiniz. Sevdiğiniz ve değer verdiğiniz insanlar için fazladan yol kat etmeyi seven çok yardımsever bir insansınız.

4. Uykunuz sırasında sarılmaya alışkınsınız

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ömür Boyu Dişçiye Gitmemek İçin Dişini Bu Yağ İle Fırçala
Ömür Boyu Dişçiye Gitmemek İçin Dişini Bu Yağ İle Fırçala
Her Çocuğun Öz Saygısını Artırmak İçin Ebeveynlerinden Duyması Gereken 10 Şey
Her Çocuğun Öz Saygısını Artırmak İçin Ebeveynlerinden Duyması Gereken 10 Şey