BİLGİ HER ŞEYDİR

Bilim İnsanları Uyardı: Sakın Yatağınızı Toplamayın. İşte Nedeni!

« geri 1 / 2 ileri »

Çocukluğumuzdan beri kalkar kalkmaz yataklarımızı toplamaya zorlanıyoruz. Bu durumu artık bir alışkanlık haline getirdik. Ancak Kingston Üniversitesi öyle bir araştırma yaptı ki, bu alışkanlığımızı tekrar gözden geçirmemiz gerekecek! Kingston Üniversitesi’nin araştırmasına göre yataklar toplanmadan önce mutlaka havalandırılmalı. Peki neden?

Kingston Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre yorganlar mutlaka balkona asılıp havalandırılmalı. Eğer bu mümkün değilse yataklar kalkar kalkmaz toplanmamalı. Eğer balkonda havalandırma imkanı yoksa yataklar öğleden sonra toplanmalı. Şaşırtan bu araştırma merak uyandırıyor ve nedenini sorgulatıyor. Peki yataklarımızı havalandırmak neden bu kadar önemli?

YATAKLARIMIZ TOZ AKARLARIYLA DOLU!
Kingston Üniversitesi yaptığı uzun araştırmaların ardından yatakların toz akarlarıyla dolu olduğunu açıkladı. Sağlığımızı tehdit eden bu akarlar; astım ve alerjileri tetikleyecek alerjenlerin oluşmasına zemin hazırlıyor. Gözle göremediğimiz bu mikroskobik canlılar, insan derisinin döküntüleriyle besleniyor. Nemli ortamlarda gelişen toz akarları, gece uyurken sıcak ve terli olan bedenleri öncelikli hedef olarak belirler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EŞLER BİRBİRİNİ NEDEN ALDATIR?
EŞLER BİRBİRİNİ NEDEN ALDATIR?
Sosyal medyayı ikiye böldü: Hangi rakamları görüyorsunuz?
Sosyal medyayı ikiye böldü: Hangi rakamları görüyorsunuz?