Elektrik Faturanız 100 TL'nin Üstünde Geliyorsa, Mutlaka Bunu Yapın !

« geri 1 / 2 ileri »

Elektrik Faturası 75 TL’nin Üzerinde Olanlar Dikkat! Bunu Yaparak…
Türkiye’de geçtiğimiz aylarda elektriğe yüzde 15 oranında zam gelmişti. Zamla birlikte elektrik faturalarının cep yakmaya başladığı vatandaşlar tarafından dile getirilmeye başlandı. EPDK harekete geçerek serbest tüketici kullanım limitini düşürdü.
EPDK, serbest tüketici limitlerinde değişikliğe gitti. Düzenleme sonrasında 88 TL olan tüketici limiti 75 TL’ye indirildi. Elektrik faturası 75 TL ve üzerinde gelen vatandaşlar istedikleri elektrik tedarikçisine kolay bir şekilde geçiş yapabilecek. Vatandaşlar tedarikçi değişimi ile elektriği daha uygun fiyata kullanabilecek.

EPDK, tüketici limitinin yanı sıra yine tüketicileri korumaya yönelik yeni adımlar da attı. Düzenleme ile birlikte tedarikçilerin tüketiciden onay almadan tarife koşullarını değiştirmesinin önüne geçildi.

Tedarikçi firma sebep göstermeden tüketicilerin enerjisini kesemiyor ve sona erecek sözleşmenin süresini onaysız uzatamıyor. Eğer sözleşme koşullarında indirim durumu söz konusu ise firma tüketiciden indirim miktarından daha yüksek ceza bedeli alamıyor.

Yeni dönemde tedarikçi değiştirme işlemleri online olarak halledilebiliyor. Yalnızca 5-10 dakika gibi kısa sürelerde tüketiciler tedarikçisini değiştirebiliyor. Tüketici sözleşme sonrasında 14 gün içinde koşulsuz ve şartsız cayma hakkına da sahip.

Peki, tedarikçi seçerken nelere dikkat edilmeli? İşte detaylar…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğalgaza Büyük Zam Geldi
Doğalgaza Büyük Zam Geldi
Psikolojisi bozuk çocuğun belirtileri neler?
Psikolojisi bozuk çocuğun belirtileri neler?