ANNE, BABA Ve ÇOCUKLARA KAYMAKAMLIKLAR TARAFINDAN NAKİT PARA VERİLECEK. İŞTE BAŞVURU ŞARTLARI

« geri 1 / 2 ileri »

Bilindiği üzere devlet tarafından sağlanan çok sayıda nakit yardım bulunuyor. Çeşitli kurumların aracılık ettiği nakit yardımlar için vatandaşların şahsen başvuru yapmaları gerekiyor. 

KAYMAKAMLIKLAR TARAFINDAN SAĞLANAN NAKİT YARDIMLAR


 
Devletin vatandaşlara sağladığı nakit yardımların çok önemli bir kısmı kaymakamlıklar bünyesinde faaliyet gösteren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından sağlanıyor. Ödemeler aylık 2 aylık ve 3 aylık dönemlerle yapılabiliyor. Vatandaşlar için nakit yardım ödemeleri içinde bulunulan zor duruma göre yapılıyor. 

Peki vatandaşlar hangi alanlarda yardım alabilirler?

Kaymakamlıklar tarafından sağlanan desteklerin önemli bir bölümü ekonomik olarak zayıf olan ailelerin içinde bulundukları zor durumdan kurtulmaları için sağlanır. Bunun dışında hasta olan, hasta yakınına bakan, engelli durumda bulunan, faturalarını ödeyemeyen, çocuğu okula gidecek olan aileler için nakit yardım destekleri sağlanır. 

Tüm Liste

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
zeynep toy     2021-09-13 slm oncelikle ben esimden bosandim 4 cocugum var ikisi okula gidiyo oglum kaza gecirdi okula gitmiyo disardan okuyo iki olumun okul masraflarina karsilamiyorum almak icin gucum yok kirada oturyom faturami bile odeyemiyorum suan ki su param bile 1 500 tele birikdi her ay gelen su faturam 300 den assagi gelmiyo
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğalgaza Büyük Zam Geldi
Doğalgaza Büyük Zam Geldi
Psikolojisi bozuk çocuğun belirtileri neler?
Psikolojisi bozuk çocuğun belirtileri neler?